Історія України

Місця Cили України. Легенди і містика.


Україна багата на місця, які вражають своєю енергетикою та залишають незабутні враження. Ці локації, які називають «місцями Cили», не лише мають історичну цінність, а й сповнені таємничої атмосфери, що притягує шукачів духовних знань і пригод.

Сакральні куточки планети створила сама природа. У стародавні часи люди ще мали здатність відчувати природні зони комфорту, де можна відновити здоров’я чи дістати духовну силу, тож багато поселень засновували саме неподалік таких місць. І нині ці пам’ятки природи, культури, історії або релігії стають все більш популярними напрямками паломництва.

Дівич-Гора

В Україні є багато культових місць, де можна зарядитися енергією природи і космосу, гармонізувати свій внутрішній світ, перезавантажити своє життя. Одні з них — всесвітньо знамениті, а інші — відомі лише вузькому колу посвячених. Одні з них дійшли до наших часів майже в первозданному вигляді, а про інші — зберіглася лише пам’ять. Вони надихають, розширюють межі світогляду та впливають на свідомість. Навіть скептики, потрапляючи в такі місця, відчувають себе по-новому.

Озеро Бучак

Інтерес людей до таких місць тільки зростає. Такі місця досліджуються, про них видаються книги, знімаються фільми, до них існує ціле паломництво тих, хто хоче осягнути себе та Всесвіт.

Про «місця Cили» Києва я розповідала в попередніх статтях. Ця розповідь — короткий огляд найбільш відомих «місць Сили» України, де відчувається особлива енергетика. Насправді  таких місць в Україні сотні

ДІВИЧ-ГОРА

Дівич-Гора в селі Трипілля — найвища точка Обухівського району Київської області. На її вершині, на висоті 55 м над рівнем Дніпра та 186 м над рівнем моря, колись було збудовано слов’янське святилище. Під час розкопок на вершині гори були знайдені археологічні знахідки часів зарубинецької культури (ІІІ ст. до н. е. — ІІ ст. н. е.). Ще з тих часів і до наших днів на ній селилися люди.

Дівич-гора завжди була популярна серед язичників, навіть її назва скоріш за все походить від слов’янського культу жіночого божества. Також з горою пов’язують багато легенд та містичних історій про відьом, які влаштовували тут шабаші.

ЛИСА ГОРА

Лиса гора — піщаний острів у місті Ржищів (Київська область) являє собою піщаний пагорб майже без рослинності і вважається одним з найсильніших енергетичних місць України. На цьому острові колись розташовувалося село Гусинці, нині поховане під водами Канівського водосховища, а саме Лиса гора була його найвищою точкою.

У язичницькі часи для проведення обрядів жреці вибирали гору з малою кількістю рослинності, розташовану поблизу поселень. Лису гору вважали хорошим провідником енергії. У такі безлісі гори часто потрапляли блискавки, а головним язичницьким божеством був Перун – верховний бог у Київській Русі IX—X ст., володар неба, повелитель грому і блискавки.

Цікаво, що Лиса гора у Ржищеві розташована на одному меридіані з єгипетськими пірамідами.

ОЗЕРО БУЧАК

Озеро Бучак у Черкаській області приваблює своєю красою та чистою блакитною водою. Територію довкола села Бучак, куди входить і озеро, називають «місцем сили», воно має сильну енергетику. Поруч біля нього знаходиться Бабина гора, де проводять різні обряди та ритуали, спрямовані на залучення жіночої сили та енергії.

За даними Інституту археології НАН України ці землі є унікальними через насиченість археологічними пам’ятками: навколо села Бучак знаходиться 14 поселень, 5 городищ та 2 могильники, які представляють практично всі археологічні культури, відомі на Середньому Подніпров’ї — від Трипільської культури (IV тис. до н. е.) до пізнього середньовіччя та козацької доби.

ГОРА ТОТОХА

Гора Тотоха розташована біля села Медвин Богуславського району Київської області. Кажуть, гору огортає оболонка, в яку не потрапляє негативна енергія. Перебуваючи в ній, людина отримує наснагу, зцілюється і навіть відкриває для себе дар передбачення. Спокій, умиротворення та гармонія панують тут.

На вершині гори встановлена альтанка незвичайної форми. Вважається, що саме під нею проходить енергетичний центр. Земля навколо альтанки всіяна монетами відвідувачів з усіх куточків світу. Біля підніжжя гори б’є джерело, вода якого має незвичайні властивості. За силою Тотоху порівнюють з Тибетом.

КАМ’ЯНЕ СЕЛО

Кам’яне Село (Камінне Село) називають «український Стоунхендж». Насправді Камінне Село — зовсім не село, хоча і каміння там як раз і є. Це назва урочища в лісі. І це одна з найцікавіших пам’яток природи в Україні. На 15 гектарах посеред лісу неподалік села Рудня-Замисловицька на Житомирщині серед дерев вросли в землю понад двісті дивовижних гранітних валунів. Деякі з них важать 20 тон, а їх висота сягає 4-5 метрів. Навколишні пейзажі нагадують картини з романів Джона Толкіна.

Найчастіше оперують двома гіпотезами виникнення урочища. Згідно з однією, 20 тис. років тому валуни були принесені льодовиком, що малоймовірно, оскільки будь-які власне льодовикові відклади та форми рельєфу відсутні в околицях, а сам заказник знаходиться за межами ймовірного поширення Дніпровського заледеніння.

За іншою гіпотезою вони являють собою залишки підніжжя древніх повністю зниклих гір, оголені льодовиком від ґрунтових нашарувань, що теж малоймовірно.

З урочищем пов’язані численні легенди та повір’я місцевих жителів.

Назва «Камінне Село» виникла з однієї легенди, що розповідає про те як колись у лісі було багате село. Одного разу через нього проходив старий в убогому одязі і попросив хліба у господаря багатого двору. Той махнув на нього рукою: «Іди собі, чоловіче, ніколи мені». Але потім дав йому ніби цілу хлібину, яка виявилася каменем. Старий, яким виявився сам Господь, що спустився на землю, вийшов з села, озирнувся і село враз скам’яніло. На одному з каменів, де він відпочивав, залишився величезний слід босої ноги.

Інша легенда розповідає про битву, що відбувалася на цьому місці між Богом і темними силами. Після довгої битви Сатана був переможений, на камінні залишилися глибокі подряпини від його пазурів. Бог, повертаючись на небо, ступив кілька кроків по каменю і залишив відбитки.

Багато каменів дійсно обрисами нагадують сільські будинки, тут є свій «майдан» зі «школою», і навіть «церква». Найчастіше туристи відвідують камінь зі «слідами Бога»,  до нього спеціально приставлена драбина. За повір’ям, «слід» цей дає паломникам здоров’я і здійснення бажань.

Також є легенда, що під камінням живуть хобіти.

Кам’яне Село по-праву можна назвати одним із наймістичніших місць України. Густий ліс, дивні кам’яні валуни, що з’явились там невідомо звідки, живописний мох, таємнича поліська природа… Місце дуже цікаве і містичне, хочеться блукати, розглядати, відчувати… Час тут зупиняється… 

Продовження у наступній статті…


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.