Загадки истории

Найкрутіші та найнебезпечніші сходи у світі.


У цій статті про найкрутіші сходи світу. Їхня крутість створює проблему навіть найбезстрашнішим альпіністам. Але піднятися на гору це ще не все. З неї треба спуститися. І невідомо, що простіше.

Скеля-камінь Ель Пеньйон де Гуатапе. Колумбія

Ель-Пеньйон-де-Гуатапе — окрема скеля між містечками Гуатапе та Ель-Пеньол в департаменті Антьокія, Колумбія. Висота скелі від підніжжя до вершини становить 220 метрів, найвища точка знаходиться на позначці 2135 метрів над рівнем моря. Вік скелі – близько 70 млн. років.

Складається Ель-Пеньйон-де-Гуатапе з кварцу, польового шпату та слюди. Стоїть на березі водосховища Гуатапі. Довжина скелі – 380 метрів, ширина – 100 метрів, маса – 10 млн. тонн.

Перше сходження на скелю було здійснено трьома жителями Гуатапе з 11 по 16 липня 1954 року. Вони хотіли великими білими літерами написати на її північній стороні GUATAPÉ, але в результаті вивели лише перші півтори літери, тому вийшло GI. У середині 1960-х років біля скелі було утворено водосховище. На даний час вершини можна досягти, піднявшись приблизно 650 сходинками, вбудованими в моноліт.

Сходи Якова в Джеймстаун. Острів Святої Єлени

Острів Святої Єлени відомий тим, що тут провів останні роки у вигнанні Наполеон Бонапарт. Острів Святої Єлени – одне з найдальших місць планети. Він розташованиц у південній частині Атлантичного океану. Узбережжя Африки лежить від острова на відстані 1850 км на схід. Бразилія знаходиться за 3300 км на захід.

Свою назву острів отримав на честь Святої Олени Константинопольської. Столиця острова Святої Єлени – Джеймстаун. Відмінною рисою Джеймстауна стали сходи Якова. Це 699 ступенів, що ведуть із міста до колишнього форту на вершині гори. Сходи Якова побудовані в 1829 році не як пам’ятка, а як важливий об’єкт, яким залізнична компанія раніше піднімала вантажі з порту Джеймстауна.

Острів Гастелугаче. Іспанія

Острів Гастелугаче входить до найкрасивіших місць Країни Басків. Острів у Біскайській затоці з’єднаний з сушею рукотворним мостом, що плавно переходить у звивисті кам’яні сходи, що налічує 241 сходинку. Головна визначна пам’ятка острова – невелика каплиця Сан Хуан де Гастелугаче, зведена на честь Іоанна Хрестителя.

Археологічні знахідки в цих місцях свідчать про те, що каплиця була зведена ще у X столітті. Як припускають вчені, будівельниками каплиці були тамплієри.

Сходи Хайку. Гавайські острови

Сходи ХайкуСходи в небеса — пішохідний маршрут, що проходить гірською місцевістю острова Оаху на Гаваях.

Встановлена в 1942 для прокладання кабелю до бази військово-морських сил США. 3922 сходинок піднімаються на висоту 850 метрів над рівнем моря. 4 тисячі кроків страху!

Сходи в горах Тайханшань. Китай

Біля підніжжя гірського хребта Тайханшань встановлені унікальні спіральні сходи, висота яких можна порівняти з 30-поверховим хмарочосом. Щаблі цих сходів тугою змійкою обвивають залізний стовп заввишки 91,5 м. На вершині «атракціону» розташовується оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид на красу гірського хребта Тайханшань.

Водоспад «Котел диявола». Еквадор

Пайлон-дель-Дьябло (з іспанської – «котел диявола») — водоспад в Еквадорі. Висота падіння – 90 метрів.

Щоб туристам було зручніше милуватися його красою, на скелі, з якої зривається водоспад, вирубали гвинтові сходи, які в буквальному значенні обвивають потоки водоспаду. Деякі ділянки сходів постійно приховані у густому тумані бризок.

Павутина сходів Чанд Баорі. Індія

Східчаста криниця Чанд Баорі, що знаходиться в індійському містечку Абханері, вважається справжнісіньким архітектурним дивом, яке привертає увагу не лише численних туристів, а й істориків, археологів та архітекторів.

Криниця побудована у вигляді перевернутого конуса, його глибина становить близько 30 метрів, 10 з яких заповнено водою. Родзинка Чанд Баоріступінчасті стіни, що спускаються до резервуару з водою.

Криниця складається з 13 ярусів заввишки по 7 сходинок кожен, разом 91 сходинка до води. Загальна кількість сходинок у 13-ти ярусах 3500. Вони розташовані в ідеальній симетрії на південній, східній та західній сторонах. Ширина верхньої частини колодязя – 16,2×19,3 м, ширина поверхні води – 6×9 м, кути нахилу граней – 77°. Всі сходи без огорож, так що переміщатися ними вкрай небезпечно. Але цей факт ніяк не позначається на паломництві, яке щорічно здійснюють тисячі людей.

Назва Чанд Баорі в перекладі з хінді означає «східчаста криниця Чанд», оскільки нібито була побудована за часів правління середньовічної індійської династії раджпутів — Чанд.

Фахівці стверджують, що Чанд Баорі був побудований приблизно між IX і XI ст. н.е. (офіційна версія). Інші вважають, що величезний резервуар для збору питної води з’явився ще за 600 років до нашої ери.

Грандіозність та розмах споруди вражають. За місцевими легендами, колодязь зовсім не є творінням рук людських, його нібито за одну ніч збудували загадкові демони.

Продовження у наступній статті…


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.