Мої подорожі

Антверпен — культурна столиця Фландрії, місто діамантів. Бельгія


Антверпен називають культурною столицею Фландрії – північного автономного регіону Бельгії, де розмовляють голландською мовою. Це жваве промислове місто-порт і водночас історичний центр бельгійського мистецтва та ремесел.

Я і Сергій в Антверпені, квітень 2014 року

Антверпен відомий не лише як один із найбільших морських портів світу. Антверпен – це світова столиця діамантів, найбільший ринок алмазів та 16-каратного золота у світі. На сьогоднішній день там нараховується близько 1700 компаній, які щорічно приносять понад $500 млн доходу.

Ще в XV столітті бельгієць Лодевейк ван Беркен із міста Брюгге винайшов новий метод обробки дорогоцінних каменів. Винахід Людевейка ван Беркема почав швидко приносити прибуток, а найголовніше — авторитет ювелірному мистецтву Фландрії.

А згодом, після того, як Антверпен став потужним морським портом і відомим торговельним центром у Західній Європі, саме там і закріпились великі майстерні з обробки алмазів.

Антверпен, музей діамантів

Чомусь історично так склалось, що ювелірне ремесло у Європі, зокрема в Антверпені, розвинули ортодоксальні євреї-хасиди. Таємницю своєї майстерності вони передавали з покоління в покоління, і вже XIXXX століттях ювелірний бізнес Антверпена майже цілком опинився в руках євреїв-хасидів.

Антверпен славиться своєю старовинною чарівністю та безліччю унікальних пам’яток. Багато пам’яток пов’язані з ім’ям Пітера Пауля Рубенса, адже тут він провів більшу частину життя.

Пропоную огляд найцікавіших місць Антверпена.

Антверпенська ратуша

Антверпенська ратуша — визначна історико-архітектурна пам’ятка, знакова будівля нідерландського Відродження і одна з перших ренесансних будівель на півночі Європи. Ратуша споруджена у 1561-1565 роках, коли Антверпен був торговельною столицею Європи. Розташована на головній площі АнтверпенаРинковій.

Ратуша пишно оздоблена геральдичними символами антверпенських маркграфів, іспанських Габсбургів і Брабантського герцогства.

Під час взяття Антверпена іспанцями (1576 р.) ратуша вигоріла майже вщент. Стилізовані під старовину інтер’єри з’явилися аж у середині XIX століття.

Фонтан Брабо

Фонтан Брабо, створений у 1887 р. скульптором Жозеф Ламбо, — ілюстрація до місцевої легенди про міфічного злодія та героя, що його переміг. Велетень-злодій Антигон оселився в дельті річки і заважав купецьким човнам, які везли харчі і товари римлянам. Саме їм в ті часи належали землі Фландрії. Герой, римський вояк легіонер на ім’я Сільвіус Брабо, покарав злодія та убив його. А як знак перемоги — відрубав велетню руку та викинув її в річку. Момент перемоги легіонера і зафіксував фонтан.

Фонтан Брабо прикрашає площу Гроте Маркт. Поряд розташована Антверпенська ратуша.

Центральний залізничний вокзал Антверпена

Залізничний вокзал в Антверпені побудований у 1905 році. Від чудової готичної архітектури величної будівлі захоплює дух. Антверпенський залізничний вокзал – одна з головних визначних пам’яток міста. Недарма він входить до п’ятірки найкрасивіших вокзалів світу.

Вокзал прикрашений куполом заввишки 75 метрів та вісьмома вежами. Внутрішній інтер’єр вражає уяву — близько двадцяти видів мармуру та інших матеріалів використано для оздоблення, а дизайн не поступається розкішним царським палатам.

Церква Святого Павла

Собор Святого Павла римо-католицька церква знаходиться в центральній частині міста, на площі Вемаркт, в декількох кроках від річки Шельда.

Собор святого Павла — перлина європейської архітектури — готичний храм XVI століття з барочним інтер’єром. Біля західного фасаду храму споруджено скульптурну групу «Голгофа», що складається з 63 статуй святих, ангелів, пророків і патріархів. Цей штучний пагорб, що зображає фрагмент Олеонської гори, увінчаний розп’яттям, а грот знизу символізує труну Господню в Єрусалимі.

Дванадцять мармурових колон собору несуть у собі статуї апостолів, виконані у 1700-1720 роках. В інтер’єрі собору використано понад 200 скульптур та понад 50 картин, серед яких 15 картин, написаних художниками школи Рубенса.

Орган собору, створений 1658 року Ніколасом ван Хайгеном, вважається одним з найкрасивіших в Західній Європі.

Замок Стен

Замок СтенГет Стен — це частина стародавньої фортеці, зведеної в XIII столітті на правому березі річки Шельди. Це найстаріша споруда в Антверпені. У період між 1303 і 1827 роках. використовувалася як в’язниця.

Більша частина фортеці і чимало старовинних будинків, включаючи старовинну церкву міста, були знесені у XIX столітті при спрямленні річки для боротьби з її обмілінням.

Поруч із середньовічним замком знаходиться пам’ятник місцевому фольклорному герою Довгому Вапперу — велетню, який живе в Антверпені і лякає п’яниць.

У 1890 році замок Стен стає музеєм археології. Зараз у замку розташований Національний музей мореплавства. У його експозиції є справжні судна, які стоять біля причалу просто неба – старовинні човни, баржі та навіть патрульний корабель.

Будинок-музей Рубенса

Пітер Пауль Рубенс придбав цей будинок у 1610 році – через рік після весілля на Ізабеллі Брант, і прожив там до своєї смерті в 1640 році. Художник по-своєму облаштував будинок, зробивши у лівому крилі житловий будинок, а правому – свою майстерню. Рубенс перебудував будинок за власним смаком з урахуванням італійського досвіду та архітектури палаців бароко, особливо Генуї.

По смерті Рубенса будинок був проданий і за століття декілька разів міняв своє призначення, втрачаючи оздоби інтер’єрів, меблі, скульптури, рослини і розпланування саду.

У 1937 році будинок Рубенса придбав муніципалітет з метою створення музею Рубенса. За старими планами та гравюрами були відтворені деталі та оздоби фасадів. Інтер’єри насичені автентичними меблями XVII століття та картинами сучасників Рубенса чи його учнів і помічників. Музей відкрито у 1946 р. У десяти залах будинку-музею відтворено атмосферу того часу за допомогою старовинних меблів та справжніх шедеврів світового живопису.

Антверпенський собор Діви Марії

Антверпенський собор — головний собор Антверпена, один з найбільших храмів римо-католицької церкви, споруджений у 1352—1521 роках. Названий на честь Діви Марії. Пам’ятка готичної архітектури. Будівлю проектували архітектори Жан та Петер Амелі.

Будівництво Антверпенського собору було закінчено на початку XVI століття і його величний силует з химерною вежею в стилі полум’яніючої готики запанував над містом. Дивовижний дзвін сорока дзвонів Антверпенського собору і його висота вражали сучасників. Свого часу Карл V, імператор Священної Римської імперії, дивувався пишністю шпиля собору. Наполеон порівнював шпиль собору з брабантським мереживом.

Я в Антверпені, квітень 2014 року

Антверпенський собор постраждав під час пожеж 1434 і 1533 років, а також від обстрілів у роки Французької революції. Тривалий час не реставрувався. Соборна дзвіниця — бефруа входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Антверпенський собор здавна є символом міста, пам’яткою середньовічної готичної культури. Він є найвищим собором у Бельгії, а також має найвищу церковну вежу Бенілюксу (123 метри). Всередині собору знаходяться два шедеври фламандського живопису XVII століття, що також входять до Списку всесвітньої спадщини: «Воздвиження Хреста Господнього» і «Зняття з хреста» пензля Рубенса.

«Зняття з хреста» Пітера Пауля Рубенса

Список пам’яток Антверпена неймовірно різноманітний – історичні пам’ятки архітектури та оригінальні сучасні будівлі, розкішні собори та церкви, захоплюючі музеї, підводні тунелі, мальовничі парки…

Антверпен — втілення розкоші та вишуканості у Бельгії. Кожен, хто приїжджає в Антверпен, знайде собі щось цікаве. Антверпен відомий своїми майстрами з огранювання діамантів, дизайнерським одягом, бельгійським шоколадом, старовинною чарівністю та безліччю унікальних пам’яток.

Я в Антверпені, квітень 2014 року

Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.