Стародавній Київ

Містичний Київ. Легенди Старого Міста.


Київ — унікальне місто з тисячолітньою історією, де гармонійно співіснують золоті куполи православних святинь та храмів з місцями, які оповиті містичними історіями та легендами.

Стародавній Київ сповнений містики. Столиця вабить історією і таємничістю. Декілька Лисих гір, легенди про відьом та чаклунів, давні містичні перекази – все це вказує на те, що Київ – місто з надзвичайно сильною енергетикою.

Достатньо лише прогулятися центральною частиною Києва, зокрема в районі Софіївської площі і Золотих Воріт та придивитися уважно на фасади старовинних будинків кінця ХІХ початку ХХ століть, які приготували чимало таємничих та загадкових історій та легенд.

Містичний трикутник у центрі столиці

Трикутник, що складають три відомі київські будинки, прикрашені химерами, помітив письменник Олесь Ільченко. В центрі цього умовного, містичного трикутника опинилася перлина міста – Софія Київська.

У книзі Олеся Ільченка «Місто з химерами», присвяченій творчості київського зодчого Владислава Городецького, автор зазначав:

«Київ, вся наша земля, має два обличчя. Як і в українських жінок — щось привабливе і щось відьомське водночас. Клубок потроху почав розплутуватися, коли я побачив містичний трикутник просто на карті Києва хто вірить у це, а хто ні, але такий трикутник є, і в центрі нього Софія стоїть — ось такий-от «Код да Вінчі» по-київськи…»

Будинок із котами
Будинок з горгулею

В основі цієї версії лежить думка, що магічний трикутник утворюють 3 відомих шедеври київської архітектури, фасади яких прикрашають химерні та демонічні створіння: Будинок із котами (Прибутковий будинок Ягимовського, або Замок Кощія), Будинок з горгулею, де за легендами проводили спіритичні сеанси (Велика Житомирська, 8 а) та легендарний Будинок з химерами Городецького, який є вершиною цього трикутника.

Будинок з химерами

Езотерики вважають, що саме ці демонічні істоти на фасадах містичних будинків, об’єднавшись у магічну геометричну фігуру, послаблюють вплив Софії Київської, як головної духовної святині Києва.

Будинки, які складають магічний трикутник не єдині споруди у Києві, фасади яких прикрашають химерні, загадкові та демонічні істоти. Наприклад, крилаті демони, які тримають еркер на фасаді не менш легендарного та містичного Замку Барона, або Будинок зі зміями на Великій Житомирській.

Замок барона

Список продовжать і менш відомі архітектурні шедеври: Будинок з ДраконамиБудинок з медузою Горгоною та легендарний прибутковий Будинок Сироткіна.

Будинок Сироткіна

Лада Лузіна в одній із своїх книг називає Будинок Сироткіна «Чортовим Домом», та розповідає захоплюючу легенду, пов’язану з ним. Перший власник будинку Петро Григорович-Барський тривалий час змагався з іншим відомим меценатом того часу Левом Гінзбургом, і навіть «уклав угоду з нечистою силою», щоб цей будинок залишався найвищою та найгарнішою спорудою Києва.

Його бажання здійснилося але ненадовго, у 1910-1912 роках у Києві будується Хмарочос Гінзбурга, який офіційно був визнаний найвищою спорудою Києва. Однак, сам Григорович-Барський на той момент вже втратив увесь свій капітал на будівництві маєтку, і будівля перейшла у власність Олександра Сироткіна, з ім’ям якого пов’язується цей архітектурний шедевр.

Загадки Будинку Сироткіна до сих пір не розгадані, але він має нещасливу славу. В різні часи у будинку знаходилися магазини, аптека, мебльовані кімнати «Палермо» та окремі розкішні квартири. У наріжній частині 1906 року відкрилася кондитерська «Маркіза», назва якої заплутує дослідників історії.

Але ніхто не залишався тут на тривалий час. У 1985 році були виселені останні мешканці будинку, він пережив пожежу та не одну реконструкцію, але будинок до цього часу стоїть порожній, ніби зачарований. Декілька разів він перепродавався, власники планували відкрити в будинку готель, але не судилося…

Маєток безутішної Удови

Ще одна визначна столична будівля, вже сама назва якої натякає на містику. За легендою у цьому будинку жила родина єврейського купця Апштейна.

Через деякий час чоловік захворів і помер. Дружина Груня дуже тяжко переживала, довго сумувала, стоячи біля вікна, та почала розмовляти із привидом померлого коханого.

Перед смертю Груня заповіла прикріпити скульптуру з її зображенням на фасад будинку, аби чоловік не вирішив, що вона про нього забула. І тепер можна спостерігати лик удови, по щоках якої під час дощу течуть сльози. Говорять, що часом біля будинку можна почути перешіптування закоханої пари, а загадку маскарона не можуть розгадати й досі.

Зелений театр

Ця відома столична місцина теж овіяна купою містичних легенд. Говорять, що на цьому місці  чи поруч із ним було розташоване кладовище для самовбивць та нехрещених немовлят. Потім тут збудували монастир, далі — фортецю, а потім — навіть парк та кінотеатр. Однак містичні історії й трагічні випадки не полишали локацію.

Кияни подейкують, що в Зеленому театрі буцімто мешкає полтергейст на ім’я Хазяїн. Аби не трапилося нічого лихого, з ним варто обов’язково привітатися, завітавши до театру.

Будинок з химерами

Будинок із химерами, що розташований на вулиці Банковій, – це вражаючий фантазією шедевр архітектора Владислава Городецького — головна архітектурна споруда раннього неоготичного стилю Києва. Свою назву отримав завдяки скульптурним прикрасам, тематика яких — тваринний наземний та підводний світи, атрибути полювання, міфічні істоти. А оскільки з особою самого Городецького пов’язані кілька легенд, то Будинок з Химерами також оповитий містичною аурою.

Найпоширенішою серед них є легенда, за якою донька архітектора Владислава Городецького втопилася у Дніпрі (за іншою версією – у Середземному морі) чи то через нещасне кохання, чи з якихось інших причин. Зрештою, схиблений від горя батько побудував на честь доньки цей будинок, убранство якого символізувало б підводне царство. Але біографи Городецького встановили, що донька Олена під час будівництва була жива й здорова. Вона пережила батька на кілька десятирічь, переїхавши з власною родиною спочатку до Польщі, потім у Швейцарію. А люди просто пов`язали з новим будинком давню історію про загиблу в морі доньку попереднього власника маєтку – Федора Мьорінга.

Також існує думка, що перед тим як покинути будинок, Городецький наклав на нього прокляття. Нібито всі мешканці особняка будуть нещасливі, і лише нащадки Городецького зможуть безперешкодно уживатися з химерами. Проте, як там було насправді, достеменно невідомо.

Містичний Київ…. в його історії заховано безліч таємниць і загадок, енергетичні зони Києва схожі на шахову дошку, де переплітаються позитивні та негативні місця. У столиці безліч об’єктів з надзвичайно сильною енергетикою – «місця сили». Це так звані «намолені» місця, стародавні собори, храми, святилища… Багато з них зруйновано, але залишається особлива енергетика та сила самого місця.

Київ має позитивну ауру, на гербі нашої столиці архістратиг Михаїл з мечем у руках охороняє Київ від усілякого зла.


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий