Тайные знанияЭзотерика

Сліди минулого. Символ шишки.


Шишка — плід хвойного дерева, з давніх-давен символізує образ Всесвіту, небо, день, Сонце, вогонь, гору, життя, мужність, фалос, батьківство, родючість, еволюцію, здоров’я, відродження, внутрішню рівновагу…

Найдавніші зображення шишки знайдені у всьому світі. Це один із найзагадковіших символів, що використовувався у стародавньому мистецтві.

Багато стародавніх традицій говорять про те, що глибоко в центрі нашого мозку знаходиться крихітна залоза розміром з горошину і формою соснової шишки, яка відома як епіфіз або шишкоподібна залоза (лат. gladula pinealis — «соснова шишка»).

Піфагор і Платон писали про епіфіз, як про вмістище душі, Декарт назвав епіфіз «сідлом душі». В Йозі епіфіз пов’язаний із сьомою чакрою – Сахасрарою.

Сахасрара не вважається чакрою, а є більш високою сутністю, яка в певному сенсі включає всі інші чакри. Вона зображується у вигляді лотоса з тисячею пелюсток. Всередині лотоса зображують повний Місяць, який містить в собі трикутник. Символічно тут досягається повне злиття Шиви та Шакті, кінцева ціль духовної еволюції, тут Кундаліні закінчує свій шлях, пройшовши крізь усі шість чакр, тут знаходиться Нірвана, і хто пізнає повністю Сахасрару, той не повернеться більше в колесо Сансари, досягне звільнення.

Епіфіз є дрімаючим органом, який слід «розбудити», щоб «включити» здатність до ясновидіння.

Посилаючись на дані ембріології, вчені вважають, що в давнину у людей існувало «третє око», яке у нас залишилося у вигляді рудименту — шишковидної залози (епіфіза). Як розповідають легенди, «третє око» вважалося органом людської біоенергії (телепатії) і могло передавати думки на відстані, лікувати хвороби, впливати на гравітацію.

«Третє око» Шиви або Будди — це сяюча точка або палаюча перлина в середині чола, що символізує єдність, рівновагу, бачення, духовну свідомість і просвітлення. В індуїзмі, «третє око» є «брамою», що веде до внутрішніх світів та вищої свідомості. Пробудження «третього ока» — Аджна-чакри — мотив надзвичайно популярний в величезній кількості релігійних та психічних традицій.

Зображення «третього ока» — шишкоподібної залози у формі соснової шишки можна знайти в мистецтві та архітектурі стародавніх культур:

Статуї Будди зображуються з третім оком між бровами. Волосся Будди також стилізоване у формі шишкоподібної залози.

Майже всі індуїстські боги та богині мають бінді чи «третє око» між бровами. Багато індусів носять цей символ і в наш час.

Волосся індуїстського бога Шиви також виглядає як стилізована шишкоподібна залоза, змії-кундаліні обвиваються навколо його шиї.

Одним із символів давньоєгипетського бога Осіріса були дві «змії-кундаліні», що підіймаються до соснової шишки.

Ассиро-вавилонський бог Таммуз зображувався з сосновою шишкою в руці.

Грецький бог Діоніс зображувався на фресках з палицею, верхівка якого була прикрашена сосновою шишкою — символом родючості.

Бронзова давньоримська статуетка Діоніса демонструє соснову шишку на великому пальці руки, поряд з іншими символами, що відповідають іншим пальцям.

На золотій похоронній масці фараона Тутанхамона зображений урей — змія-кундаліні, який з’являється в області шишкоподібної залози.

У скульптурних зображеннях Кетцалькоатль — бог індіанців Месоамерики з’являється з рота змія, тіло якого згортається у форму шишковидної залози. Намисто Кетцалькоатля зроблено із соснових шишок.

Римський бог вина та веселощів Бахус зображувався з регаліями у вигляді соснової шишки.

Папа Римський носить регалію із сосновою шишкою, яка розширюється у стилізований стовбур дерева.

Як ключовий елемент дизайну соснові шишки зустрічаються в багатьох римських католицьких свічниках, орнаментах, прикрасах та архітектурних спорудах.

Найбільша скульптура соснової шишки, оточена єгипетськими символами, знаходиться на площі Ватикану – у Дворі Соснової Шишки. У центрі Двору споруджено скульптуру «сфера всередині сфери» — стилізоване око, що доповнює ідею соснової шишки, яка представляє шишкоподібну залозу – «третє око».

Слово «око» асоціюється з поняттям «бачити, дивитися». Існують певні методики, спрямовані на «відкриття» внутрішнього ока, внутрішнього зору чи «третього ока». Згідно з тантричними поглядами, шишкоподібна залоза – «третє око» — око Шиви. «Третє око» не є незрячим, воно просто закрите.

Існує техніка «відкриття третього ока» у бойових мистецтвах ніндзя. Це метод концентрації уваги, оскільки ця шишкоподібна залоза привертає увагу. Усі інтуїтивні прозріння відбуваються під час мимовільного відкриття цього каналу. Зазвичай людина не є спостерігачем своїх думок, вона автоматично ототожнює себе з ними. Будь-який рух думок ототожнюється нами із самим собою. Між нами та думкою немає жодного проміжку. Сфокусувавши свою увагу на третє око, ми стаємо спостерігачем своїх думок.

Завдяки «третьому оку» ми можемо спостерігати думки, які ніби біжать як хмари у небі, або йдуть як люди по вулиці.


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий