Танець Шиви, CERN та частинка бога.
Гарячий, як ранній Всесвіт, холодний, як абсолютний нуль, набагато точніше, ніж швейцарський годинник… Все це про LHC — Великий адронний колайдер (Large Hadron Collider) — гігантський і потужний апарат, у якому можна прискорювати і зіштовхувати частки, щоб вивчати те, на що вони розпадуться.
На будівництво цієї споруди — найскладнішого експериментального пристрою з існуючих і найбільшого цілісного механізму з будь-коли створених людиною — було витрачено близько 6 млрд. доларів, крім інфраструктури Європейського центру ядерних досліджень — «CERN».
Кінці 27-кілометрового кільцевого тунелю глибиною 175 метрів між Женевським озером і Юрськими горами з’єднали з точністю в межах одного сантиметра, щоб ганяти протони зі швидкістю, близькою до світлової, по трубі, яку видно з космосу.
Головна мета роботи LHC – пошук відхилень від Стандартної моделі. Це одна з найважливіших фізичних концепцій, що описує сучасний світ, але не може поки що пояснити гравітацію, темну матерію та темну енергію. На колайдері вдалося відкрити бозон Хіггса, (невловиму раніше «частинку бога»).
«Частинка бога, знайдена CERN, може знищити Всесвіт», — писав великий фізик сучасності Стівен Хокінг. На його думку, бозон Хіггса може стати нестабільним і спричинити «катастрофічний розпад вакууму, який призведе до колапсу простору та часу…»
Серджіо Бертолуччі, колишній директор Дослідницького та науково-обчислювального центру LHC, висловлював думку, що колайдер допоможе відкрити портал в інший вимір на найкоротші проміжки часу.
На тлі страшилок про те, що LHC знищить Землю або навіть наш Всесвіт, спантеличує, по-перше, офіційна символіка проекту — логотип CERN. Любителі теорій змови давно знайшли там три шістки.
По-друге, співробітники CERN обрали своїм талісманом Шиву — індуїстське божество, що символізує руйнацію. Шива — бог-руйнівник у трійці (трімурті) головних богів індуїстського пантеону поряд з Брахмою і Вішну
2-метрову статую індійського бога Шиви у його найсильнішому образі Натараджі («короля танцю») подарувало CERN міністерство ядерної енергетики Індії. Статую Шиви Натараджі встановлено на подвір’ї CERN.
Меморіальна дошка поряд із статуєю Шиви з цитатою з книги «Дао фізики» Фрітьофа Капри пояснює її значення.
«Сотні років тому індійські художники відтворювали візуальний образ танцюючого Шиви у чудовій серії бронзових скульптур. У наш час фізики використовують найпередовіші технології передачі образів космічного танцю. Метафора космічного танцю таким чином поєднує міфологію, релігійне мистецтво та сучасну фізику».
Танець Шиви символізує основу всього існування. У той же час Шива нагадує нам, що різноманітні форми у світі не є фундаментальними, а є ілюзорні і постійно змінюються. Сучасна фізика показала, що ритм творіння і руйнування проявляється не тільки у зміні пори року і в народженні та смерті всіх живих істот, а й у самій суті неорганічної матерії.
Відповідно до квантової теорії поля, танець творіння та руйнування є основою самого існування матерії. Для сучасних фізиків танець Шиви – це танець субатомної матерії, основа всього існування та всіх природних явищ.
Карл Саган писав: «Індуїстська релігія є єдиною великою вірою у світі, присвяченій ідеї про те, що сам космос зазнає величезної, воістину нескінченної кількості смертей і відроджень. Ці цикли простягаються від нашого звичайного дня і ночі до дня і ночі Брахми завдовжки 8,64 млрд. років. Це довше, ніж вік Землі або Сонця і приблизно половина часу з Великого Вибуху».
ЦЕРН офіційно випустило дуже дивне відео «Симетрія – Танець руйнування Шиви у ЦЕРНі», сповнене містичного підтексту.
Танець, який виконує Шива Натараджа, називається Ананда Тандава («танець радості» Шиви), що має важливий сакральний зміст. У рухах цього танцю приховані не тільки основи будови Всесвіту, а й закони існування навколишнього світу.
Танець складається із 108 рухів, у яких і укладено інформацію про закони буття. Всі ці рухи зображені на барельєфах індійського храму у Чідамбарамі. Вважається, що той, хто зможе точно повторити танець Шиви, зможе осягнути всі секрети світобудови.
Храм у Чідамбарамі був зведений у незапам’ятні часи, перші згадки про нього датуються VI століттям до нашої ери. Згідно з індійськими міфами, храм був побудований значно раніше. Легенди свідчать, що свій перший танець, який і започаткував всю цивілізацію, Шива танцював у Чидамбарамі.
Згідно з легендами, як прший, так і останній танець Шива має станцювати у Чидамбарамі. Але це означатиме кінець світобудови. А щоби цей кінець не настав, танець Шиви постійно охороняють жерці храму – дікшитари — особливий клас брахманів.
Знання дікшитарів досі не вивчені, оскільки Чідамбарама – єдиний індійський храм, який не має жодних писемних пам’яток і документів. Дікшитари не мають (або не демонструють) писемності, себе вважають нащадками цивілізації, яка прийшла в ці місця разом із Шивою.
У південній Індії лише 5 храмів, що символізують стихії. Кожен присвячений одній стихії — землі, вогню, повітрю, воді. Храмовий комплекс Чидамбарам присвячений 5-й — найтоншій і всеосяжній стихії — Акаші, яка пронизує весь Всесвіт і в якій, як стверджує найдавніша ведійська традиція, укладена енергія Творіння всього на світі.
З розповідей мандрівників, які побували в Чидамбарамі, відвідування храму залишає віруючих у стані екстазу, з таким почуттям, ніби вони справді побачили «космічний» танець Шиви.
Космічний танець Шиви… CERN… БАК… бозон Хіггса… Брахма… справжня містика…