Мої подорожі

Унікальні технології Стародавнього Єгипту. Кришталеві очі статуй.


Єгипет — країна, про давню історію якої відомо все… і нічого… Єгипет зберігає сотні таємниць, не підвладних розумінню сучасної людини. Піраміди, Сфінкс, храми, гробниці … — Таємниці, загублені в глибині століть.

Таємницю стародавньої цивілізації досі не може зрозуміти наш світ. Розшифрувавши ієрогліфи, ми не знаємо, як звучала мова давніх людей. Захопившись пірамідами та храмами, ми не розуміємо, хто, коли, як і навіщо все це створив.

Однією із загадок країни фараонів є очі статуй, створених (за версією істориків) 4500-5000 років тому. Високотехнологічні очі статуй стародавнього Єгипту виготовлені з ідеально відполірованого гірського кришталю.

У Стародавньому Єгипті в зв’язку з ритуальними цілями в побут був здавна введений прийом складної інкрустації очей або рельєфного обведення по контуру повік, а також ретельне декоративне оформлення статуй. Очі деяких єгипетських статуй влаштовані дуже складно. Живістю та виразністю скульптур верховного жреця Ра в Геліополіс —. Рахотепа його дружини Нофрет були вражені самі археологи.

На скульптурному портреті дружини архітектора РахотепаНофрет скляні поліровані лінзи очей закріплені за допомогою клею, під лінзами — отвори!? За отвором дві лінзи (!) послідовно: збираюча і розсіююча! З тильного боку, за лінзами, дослідники розглянули якусь сіро-коричневу платівку з обірваними мідними проводками.

У 1998 році американський фахівець з оптометрії Джей Інок з Каліфорнійського університету в Берклі та його колега Васудеван Лакшмінараянан з Міссурійського університету в Сент-Луїсі розібрали очі давньоєгипетської статуї «Сидячого писаря» з Каїрського музею, яка датується серединою XXV століття до н.е., і були вражені найвищим рівнем складання «деталей» очей.

Висновок фахівців вразив багатьох: оптична система «очей» статуї призначена для широкозахватної концентрації світлового потоку з виведенням зображення на кристалічну матрицю.

Містика … можливо, очі «Сидячого писаря» із Саккари, — найдавніша вбудована система відеоспостереження?!

Слід зазначити, що масово такі кришталеві очі не створювалися і були своєрідним ексклюзивом у певних династій фараонів.

Цікавим артефактом, виявленим у 1894 році археологом де Морганом в гробниці Дахшура, стала дерев’яна статуя Аутібра Хора з інкрустованими очима, що зображувала юнака на повний зріст.

На голові статуї закріплений ієрогліф «Ка» у вигляді зігнутих у ліктях і піднятих рук, щоб надати йому подібність із духом, що позначається цим ієрогліфом. Під різними кутами огляду, очі статуї фараона змінюють колір, а поверхня лінз ідеально відшліфована.

Артефактів, у виготовленні яких використовувався гірський кришталь, у Єгипті знайдено не так багато.

Один із них: статуетка кішки, яка використовувалася як косметична судина. Лінзи створені з кришталю, а обрамлені міддю.

Цікаво, що технологія виготовлення «кришталевих очей» приблизно через 700 років була втрачена назавжди. Надалі єгиптяни почали використовувати як матеріал бронзу, мармур, кварц, обсидіан або фаянс, на якому очі малювались фарбою. Можливо, стародавні майстри не розкривали свої секрети, забравши з собою назавжди таємницю такої тонкої та майстерної роботи.

Ще одним унікальним прикладом складної інкрустації очей є чудове погруддя цариці Нефертіті, виявлене Людвігом Борхардтом у 1912 році у скульптурній майстерні художника Тутмоса в Тель-Ель-Амарні – столиці Ехнатона.

У правому оці Нефертіті зберіглася вставка з гірського кришталю з зіницею із чорного дерева. У лівому оці скульптурного зображення Нефертіті зіниця відсутня.

Чому у Нефертіті одне кришталеве око? Одне з припущень виходить із давньоєгипетської міфології: коли в очницю скульптурного зображення вставляють друге око — це вже не зображення, а душа (Ка), що переселилася в інший світ.

Стародавні єгиптяни ототожнювали сузір’я Оріона з Осірісом — богом продуктивних сил природи, владикою потойбічного світу. Одне око Оріона — це зірка Беллатрікс, яка з’являється першою на нічному небі, коли Оріон піднімається через обрій. Друге око Оріона — зірка Бетельгейзе, що світить то сильним світлом, то стає майже невидна, і відбувається це з періодом близько 6 років. Саме регулярне вмирання та відродження Бетельгейзе було основою віри стародавніх єгиптян у відродження після смерті.

Для цього після смерті фараона відбувалася релігійна церемонія «Відкриття його рота», яку жреці проводили всередині Великої Єгипетської Піраміди в саркофазі Камери Царя. Вважалося, що в процесі церемонії «Відкриття рота» з тіла фараона відлітає Душа і через тунель Великої єгипетської піраміди, який за часів фараонів був зорієнтований у напрямку зірки Бетельгейзе, Душа потрапляла на Останній Суд Осіріса, який вершився у сузір’ї Оріон. Далі тіло фараона виносили з Піраміди, і воно підлягало похованню в гробниці.

Як пише Друнвало Мельхиседек, у книзі «Стародавня таємниця Квітки Життя»:

Єгипетські жреці знали, що через тисячоліття розташування зірок на небі буде таким самим, як і за часів фараонів. Вони вірили, що у Велику Єгипетську Піраміду перенесуть мумію Нефертіті, в порожню очницю її скульптурного зображення буде вставлене друге блискуче Око, і пройшовши суд Осіріса, очищена Душа Нефертіті, за допомогою променю світла від зірки Сиріус, спрямованого через тунель Великої Єгипетської Піраміди, повернеться до тіла Нефертіті в Камері Цариці, і цариця Нефертіті відродиться.

Гробниця і мумія Нефертіті досі не знайдені, багато загадок, пов’язаних із життям Нефертіті, ще не розкрито. Невідомо, звідки «прекрасна прийшла», невідомо коли і куди вона пішла. Як сказав давній філософ:

«Одні приходять і йдуть, інші також приходять — і залишають слід».

Я у Єгипті, 1996….. 2021 роки

Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.