Загадкові мегаліти Японії
Згідно з японською легендою, коли стародавні боги вийняли опущений кораловий меч з океану, з нього впали чотири краплі, які й утворили Японські острови. Деякі дослідники вважають, що сліди божественних крапель можна побачити і сьогодні. У самому серці островів приховані дивні камені, що «говорять». Однак знайти їх дуже не просто навіть із картою. Деякі з мегалітів знаходяться на величезних відстанях один від одного, ніби невидима рука спеціально помістила їх якнайдалі — в горах, лісах і полях.
Величезні мегаліти розташувалися у затишному містечку Асука регіону Кансай, що за 60 км від міста Кіото. Історичний національний парк Асука став першим політичним та культурним центром Японії ще 1400 років тому. У парку Асука вже багато сотень років знаходяться величезні мегаліти, про реальне призначення яких сучасній науці залишається лише здогадуватися.
Найзагадковіші мегаліти Країни, де сходить Сонце.
MASUDA IWAFUNE
Одним із наймасштабніших у парку Асука є мегаліт Masuda Iwafune, довжина якого становить 11 метрів, ширина – 8 метрів, а висота – 4,7 метра. Вершина мегаліту плоска і має кілька точно відлитих або випиляних ніш. Безумовно, ні про яку ручну працю не може бути й мови.
Masuda Iwafune – начебто асиметрична «ванна» вагою близько 800 тонн серед бамбукового лісу на схилі невеликої гори… Цей величезний моноліт явно був висічений із цільного шматка граніту, але з якою метою? Жодних згадок про створення об’єкта в письмових джерелах немає. Об’єкт явно набагато давніший за офіційні датування. Вік мегаліту за оцінками дослідників становить понад 2,5 тисячі років. Але якої саме цивілізації він відноситься – не ясно.
SAKAFUNE ISHI
Один із найцікавіших мегалітів зветься Sakafune Ishi, на його поверхні виявлені дивні сліди від клинів, які наштовхнули дослідників на думки про культове призначення каменю. Довжина Sakafune – близько 5,5 метрів, ширина – 2,3 м, товщина – близько метра, повний малюнок не зрозумілий, оскільки камінь обламаний із двох сторін. На верхній поверхні вибиті канавки, що з’єднують між собою тарілкоподібні заглиблення. За головною версією дослідників, Sakafune – античний жертовник.
Існує думка, що це пристосування для приготування саке чи ліків, що є дуже сумнівним. Місцеві жителі чомусь вірять, що за допомогою цієї гранітної брили, дуже технічно порізаної, багато тисяч років тому робили саке!? Цікаво хто міг сконструювати такий самогонний апарат у давнину?!
ISHI-NO-HODEN — Иси но Ходен
За сотню кілометрів на захід від парку Асука, поблизу містечка Такасаго, знаходиться мегаліт Ishi-no-Hoden.
Ishi-no-Hoden є недорубаним зі скелі мегаліт розміром 5,7х6,4х7,2 метра, вагою приблизно 500-600 тонн – своєрідна «заготівля», тільки не зрозуміло — навіщо?
За приблизними оцінками обсяг вилученої скельної породи становить близько 400 кубометрів, масою близько 1000 тонн. Синтоїстський храм, що стоїть поруч, здається повітряною конструкцією поряд з цією кам’яною брилою.
Храм побудований тут тому, що мегалітичний блок вважається священним і йому поклоняються з найдавніших часів. Відповідно до синтоїстських традицій, Ishi-no-Hoden обв’язаний канатом з китицями, що висять на ньому.
Головна частина Ishi-no-Hoden є монолітом, ніби утвореним трьома правильними паралелепіпедами. На одній із бічних поверхонь мегаліту є виступ у формі зрізаної призми. Під мегалітом знаходиться великий кам’яний резервуар у вигляді підносу, наповнений водою. Як випливає з храмових записів, це водоймище не пересихає навіть під час тривалих посух, і рівень води в ньому пов’язаний з рівнем води в морі. Мегаліт названий «злетівшим каменем», тому що він ніби пливе у повітрі.
Наукових даних щодо того, ким і з якою метою виготовлений мегаліт, немає. Офіційна версія – кам’яна гробниця. Інших версій призначення історики не мають. Дослідники вважають, що цей моноліт міг бути опорою якоїсь величезної конструкції.
У 2008 році Товариством дослідження культурних цінностей Японії було проведено лазерні та ультразвукові дослідження мегаліту. В опублікованій доповіді йшлося про неможливість визначення наявності чи відсутності в мегаліті будь-якої порожнини. Об’єкт абсолютно не вкладається у відому історію Японії.
Як тисячі років тому людям вдавалося обробляти твердий граніт і прикрашати його чіткими візерунками – загадка для сучасної науки. Тим часом, є хоч і непрямі вказівки на те, що до створення мегалітів Японії причетна розвинута у технічному відношенні цивілізація. Тим, хто створював мегаліти, явно не становило особливих проблем обробляти та переміщувати сотні та тисячі тонн граніту.
Місцеві легенди пов’язують мегаліт Иси но Ходен з двома божествами – Окунінусі та Сукунабікона. Коли ці боги прийшли з країни Ідзумо (на території нинішньої префектури Сімане) до країни Харіма (префектура Хего), то за одну ніч зробили цей камінь, щоб збудувати палац. Однак, у процесі роботи збунтувалися місцеві божества Харіма, і поки Окунінусі та Сукунабікона, покинувши будівництво, придушували заколот, ніч закінчилася, і палац виявився недобудованим. Але обидва бога присяглися захищати цю країну, хоча палац і не був побудований.
Місцеві жителі вірять у магічну силу мегалітів, багато хто намагається обминати їх стороною і бояться навіть торкатися гігантських каменів.