Мої подорожі

«Зіркове місто» Хойсден — голландське місто-фортеця.


Хойсден — відновлене укріплене місто у нідерландській громаді Хойсден (провінція Північний Брабант), розташоване на річках Маас та Бергше-Маас. У ньому проживає 1315 мешканців (2023 рік).

У 1968 році розпочалася реставрація укріпленого міста Хойсден у його первісному стилі. Цей масштабний реставраційний проект тривав 20 років. Хойсден називають «Місто-галерея», «Місто-фортеця» та «Місто Маас».

Перша згадка про Хойсден датується 722 роком під назвою Hunsata Superfluvium Mosam . У 839 році це місце було зруйновано норманами.

Герб Хойсдена містить дерев’яне колесо з шістьма спицями. В описі написано: У золоті червоне колесо. Щит, вкритий золотою короною з 5 листків. Значення цього не зовсім зрозуміле.

Легенда стверджує, що англійську принцесу Софію викрав лорд Хойсден. Царських слуг послали, щоб забрати її, і вони знайшли її, що сиділа за прядкою. Ця історія неправдоподібна хоча б тому, що вона відбувається в той час, коли прядки ще не винайшли. Більш імовірним є пояснення, що колесо відноситься до Катерини Александрійської покровительки міста.

церква Святої Катерини

Місто Хойсден виникло на болотистій місцевості на вигині річки Маас. До 1200 року в цьому стратегічно важливому місці на кордоні герцогств Брабант і Гельдерн та графства Голландія було збудовано фортецю.

Я і Сергій в Хойсдені, квітень 2014 року

Замок Хойсден датується XII століттям. Сучасне місто Хойсден розвинулося поблизу цього замку. У 1157 році вже існував конфлікт між абатством Сінт-Трейдена та тамплієрами щодо права власності на замок. У 1279 році Хойсден був взятий герцогом Яном I Брабантським.

У Хойсдені сталося кілька катастроф. У 1569 році місто було обложене іспанцями та повністю зруйноване. Місто кілька разів потерпало від чуми. Під час великої пожежі 1572 року майже все місто перетворилося на попіл. У 1680 році замок та навколишні будинки були зруйновані, коли блискавка вдарила в порохову вежу.

У 1357 році земля Хойсден була продана графству Голландія і таким чином стала частиною Голландії. Близько 1810 року Хойсден був доданий до нинішньої провінції Північний Брабант.

Під час Вісімдесятирічної війни (1568-1648) Хойсден був перетворений на прикордонну фортецю для захисту від іспанців.

У 1581 році за наказом Вільгельма Оранського під керівництвом Якоба Кемпа — одного з провідних європейських майстрів оборони, розпочалася модернізація укріплень Хойсдена. Таким чином, гавань і замок опинилися в межах валів.

У будівництві фортеці приймав участь Адріан Антоніш — математик, мер міста Алкмар (1573) та інженер-фортифікатор. Антоніша також вважають одним із перших інженерів, які працювали за принципами старовинної голландської системи фортифікації, і першим, хто застосував ці принципи на практиці.

Фортеця Хойсдена була збудована за староголландською системою фортифікації.

Середньовічна стіна мала четверо міських воріт, вісім бастіонів та валів захищали місто. Цегляні тунелі крізь вали були захищені невеликими трикутними островами та дозволяли захисникам входити та виходити з внутрішнього міста. Подальші покращення відбулися між 1613 і 1620 роками. Таким чином зберігалася репутація неприступної фортеці Хойсден.

Коли було засновано Королівство Нідерландів, фортеця Хойсдена більше не виконувала своїх функцій. У 1821 році місто втратило статус фортеці. Зрештою, було вирішено проводити реставрацію згідно з картою Джоана Блау, створеною у 1646 році відповідно до проекту Якоба Кемпа.

Після реставрації 1978 року, Хойсден має 9 бастіонів, равелінів та захисний острів. На деяких бастіонах є стандартні млини та вежі.

Я в ширшасані. Хойсден, квітень 2014 року

Хойсден має історичну цінність незважаючи на те, що місто зазнало сильних руйнувань напередодні визволення у листопаді 1944 року.

План вулиць Хойсдена сягає середньовіччя, у місті знаходиться старовинна церковна будівля 1210 року, яка з 1328 року є церквою Святої Катерини — протестантською церквою в готичному стилі.

Я в ширшасані біля церкви Святої Катерини. Хойсден, квітень 2014 року

Хойсден — одне з найкрасивіших «зіркових міст» Європи. «Зіркові міста» розкидані по всій Європі, але їхньою досконалою геометричною красою можна повною мірою помилуватися лише з висоти пташиного польоту. Вони мають вражаючу фрактальну структуру у витонченому способі їх розташування. Зведення таких укріплень міст можна віднести до розряду мистецтва.

Я і Сергій в Хойсдені, квітень 2014 року

«Зіркове місто» Хойсден – чарівне містечко на річці Маас з його мальовничими вуличками, красивими фасадами, багатовіковими будівлями, валами у формі зірки, численними галереями, унікальними магазинами, міською гаванню з терасами… є чудовим місцем для любителів мистецтва, культури та історії.


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.