Загадки истории

Чудо-собор Лас-Лахас. Діва Розаріо. Колумбія


Лас-Лахас — грандіозний собор на мосту, збудований на згадку про диво.

Неподалік колумбійського міста Іпіалес, майже на кордоні з Еквадором, розташована унікальна споруда – церква Лас-Лахас. І хоча будівництво четвертого за рахунком храму, що нагадує замок-фортецю в неоготичному стилі, почалося в 1916 році, у неї довга і цікава історія. Існує легенда, завдяки якій і було збудовано храм.

Кафедральний собор Лас-Лахас — одна з найкрасивіших споруд у світі. Просто над ущелиною річки Гуайтара, на висоті 2600 метрів над рівнем моря, будівля виділяється надзвичайно красивими ажурними склепіннями та арками. Неоготичний собор збудовано безпосередньо на мосту.

Виконана в неоготичному стилі, базиліка відома не так своєю розкішною архітектурою, як наскальною нерукотворною іконою Nuestra Senora de las Lajas. Сьогодні вона прихована за ажурною стіною храму.

На цьому місці будувати церкву зовсім не планувалося, однак, храм все ж таки був збудований.

ЛЕГЕНДА

На місці, поблизу якого нині споруджено церкву, згідно з легендою знаходилася печера, яка мала у місцевих жителів недобру славу, і яку обходили стороною. У 1754 році тут сталося диво явлення Богоматері Діви Розаріо індіанській жінці на ім’я Марія Муесес та її глухонімій дочці Розі.

На кам’яній стіні з’явилося нерукотворне зображення жінки з немовлям на руках. На подив матері, дівчина, яка до того часу вважалася глухонімою, привернула її увагу словами: «Мамо, метиса кличе мене», вказуючи на явище, напевно навіяне спалахом блискавки.

Після того, як влада та жителі регіону перевірили правдивість подій, які церковна влада класифікувала як диво, з 15 вересня 1754 року це місце стало об’єктом паломництва для всього регіону, включаючи північний Еквадор.

Завдяки красивій легенді в чудотворну печеру стали стікатися прочани з Колумбії та Еквадору. Але печера була невелика, і не могла вмістити всіх охочих. Тому в 1794 році було збудовано невелику каплицю, куди віруючі приносили свічки та квіти. Цього теж виявилося недостатньо, і в 1796, а потім в 1853 були побудовані нові храми. Вони також не могли вмістити всіх паломників, які приходять на поклоніння.

У 1916 році було розпочато будівництво четвертого, більш місткого храму. Будувався він виключно на пожертвування парафіян. Над глибокою ущелиною було зведено арочний міст, на якому і розмістилася церква, що дуже нагадує замок. Закінчено будівництво було 1948 року.

Висота церкви Лас-Лахас від основи до вершини вежі – 100 метрів. Інтер’єр прикрашений мозаїкою та вітражами. Неоготичні фасади відрізняються безліччю різьблених деталей, що здалеку нагадують витончене мереживо.

Сьогодні Лас-Лахас є грандіозною будівлею в неоготичному стилі, яка знаходиться в каньйоні річки. Собор ніби складається з трьох великих кораблів, покритих склепіннями. Над річкою Гуайтара, на висоті 30 метрів, розташований чудовий арочний міст, що надає собору особливої величності.

Головна реліквія собору Лас-ЛахасДіва Розаріо — ікона на камені. Вівтарний образ приваблює і сьогодні величезну кількість віруючих.

Наскальний малюнок ніколи не реставрували, проте фарби досі не втратили яскравості. Нібито досі не вивчений склад речовини, з якої виконано малюнок. Проте відомо, що речовина просочила камінь більш як на метр.

Зображення Богоматері Розаріо-де-Лас-Лахас вражає своїми розмірами: висота – 3,2 метри, ширина – 2,0 метри. Стиль зображення відповідає стилю школи Кіто XVI та XVII століть.

Одяг Богородиці раніше був прикрашений коштовностями і золотими і срібними зірками, але за роки свого існування прикраси кілька разів викрадали. Сьогодні образ Богородиці доповнений короною та фігурами святих Франциска та Домініка.

І так само, як 250 років тому, в Лас-Лахас йдуть люди, які прагнуть зцілення. Їх кількість можна визначити за кам’яними табличками з подяками, розташованими поряд із храмом. Хоча насправді їх, напевно, набагато більше…

У 1952 році Папа Пій XII присвоїв образу Богоматері Розарії Лас-Лахас канонічну коронацію, а 1954 року святилищу присвоєно титул малої базиліки.

Дослідники вказують на неможливість того, що образ Богоматері Розарії Лас-Лахас — виключно людська робота через її неймовірне збереження приблизно 150 років на відкритому повітрі, доки її не виявили в середині XVIII століття. Також пропонується теорія чудесної благодаті, яка б керувала рукою автора на основі фізичних характеристик, таких як матовий колір і той факт, що образ Богоматері Розарії не пошкоджується димом свічки.


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий