Дольмени Монтани — кам’яний ребус людства, мегаліти велетнів.
Дольмени – стародавня мудрість предків, таємничі споруди з каменів, розкидані по всьому світу, які кілька тисячоліть зберігають таємниці свого походження та призначення.
Дольмени є великою кам’яною плитою, горизонтально укладеною на кам’яні опори, або кам’яний закритий ящик з отвором круглої (найчастіше), трикутної або квадратної форми.
Дольмени, менгіри, кромлехи зустрічаються в Україні (Закарпаття), Абхазії (Сухумі), Англії (Стоунхендж), Франції (Бретань — Карнак), Італії (Бішельє, Лечче), Ірландії, Іспанії, Індії, Іраку, Сирії, Кореї, Японії, у Північній Америці, Північній Африці (Алжир).
Дольмени в Монтані — мегалітичний комплекс, що знаходиться поряд з містом Хелена, в штаті Монтана, США. Об’єкт виявили та досліджували Джулі та Білл Райдери у 1998 році, але опублікували свої дослідження лише у 2011-му. До мегалітичного комплексу входять: каїрни, петрогліфи, піктографи, дольмени, валуни, каміння-чашечники, а також Медичне колесо (Колесо Біг-Хорн).
На думку Джулі та Білла Райдерів, дольмени в Монтані є одними з найдавніших структур на планеті. Дослідники вважають, що знайдені в мегалітичному комплексі петрогліфи, є прикладом стародавньої мови. Старожили цих місць розповідають легенди про давніх мешканців, які створили унікальні споруди.
Загалом у Монтані виявлено близько 10 об’єктів, які на карті утворюють букву «Т». Дослідники вважають, що ці структури розташовані лініями геомагнітної аномалії, а найвищий дольмен-триліт Тізер встановлений у центрі, в точці перетину ліній.
Деякі дослідники вважають, що будували дольмени методом бетонного ліпки з піщано-глинистої маси, що цементує, використовуючи виходи пластичних мас з надр на поверхню в місцях геологічних розривів (надсувів).
Інші стверджують, що величезні камені сипалися з гори, падали один на одного та утворювали дольмени. Але є моноліти, що вертикально стоять, зі слідами руйнування, обвалів, притиснуті зверху кам’яною плитою. Як і навіщо це було робити індіанцям?
Швидше за все, мегалітичний комплекс у Монтані не вписується в офіційну історію. Не викликає сумніву, що це величезне мегалітичне каміння було саме покладено один на одного, а не створене ерозією. І споруджували ці кам’яні «будинки» не північноамериканські індіанці, а хтось інший…
Офіційна наука визначає вік мегалітів від 3 до 5 тисяч років (мідний, бронзовий вік), але ряд дослідників вважають, що деяким кам’яним спорудам понад 10 тисяч років і належать вони до культури неоліту.
Геологи визначили дивну закономірність: при поєднанні карт-схем поширення мегалітів з геологічними картами, більшість споруд опинилися на лініях геологічних розломів.
Як і навіщо було збудовано дольмени? Якими інструментами обробляли каміння тисячоліття тому? Хто створив ці грандіозні споруди? Як доставляти багатотонні камені та встановлювали їх? Офіційна наука не змогла відповісти на ці питання.
Версій існує безліч — від міфів до наукових гіпотез:
- «будинки» для приношення дарів богам і духам предків,
- місця поховання родових старійшин,
- святилища, місця поклоніння Сонцю,
- вмістилища духів великих предків,
- місце «ув’язнення» жреців – оракулів,
- акустичні пристрої — засоби передачі інформації,
- медитаційні камери-резонатори у місцях сили. Можливо, дольмени служили стародавнім народам камерами задля досягнення стану самадхі?
Езотерики бачать у дольменах портали у паралельні світи!?
Дольмени оточені покровом таємниці. Ці мегалітичні споруди — своєрідні «кам’яні книги» стародавніх цивілізацій, та призначення їх загублено.
Монтана — майданчик велетнів… Хто їх спорудив? Атланти? Жреці? Люди — гігінти? Циклопи? Коли? Для чого? Відповідь на це питання досі залишається загадкою…