Древний ЕгипетЦивилизации

Ехнатон – Ісус. Загадка молитви «Отче наш».


Єгипет – таємниця за сімома печатками – країна, про давню історію якої відомо все… і нічого…

Ехнатон — Аменхотеп IV, десятий фараон XVIII династії, син Аменхотепа ІІІ та нубійської царівни Тії — видатний політик, знаменитий релігійний реформатор, під час правління якого відбулися значні зміни у політиці та релігії Єгипту. Ехнатон відомий тим, що за своє недовге життя здійснив релігійну реформу, проголосивши Атона єдиним державним богом, а себе — його пророком. Цим самим він перший у відомій історії замінив стародавній політеїзм на монотеїзм.

Аменхотеп IV вступив у гострий конфлікт із жрецями Амона з Фів, проголосив себе шанувальником бога Атона, який був уособленням Ра, бога сонячного диска – атена, культ якого було поширене вже за часів Аменхотепа III і Тії.

Зведення фараоном храму Атона у Фівах призвело до повного розриву з культом Амона та його жрецями. Він заборонив поклоніння Ра, розпустив жрецтво, закрив усі храми і переніс столицю з Фів до пустельної місцевості на північ — Телль-ель-Амарна.

На новому місці, за 300 км вище по Нілу від Фів, всього за кілька місяців у мертвій пустелі розквітло дивовижне місто. Не просто місто – місто бога Атона, рай на Землі. За плануванням, будівництвом та окрасою нової столиці, що отримала назву Ахетатон — «місце влади Атона», Ехнатон стежив особисто.

Амарнський період вважається найвищою формою давньоєгипетського мистецтва. Епоха Амарни стала часом створення дивовижних шедеврів єгипетського мистецтва, серед яких скульптурні портрети Ехнатона та Нефертіті із майстерні скульптора Тутмоса Молодшого в Ахетатоні.

Єдиний Бог отримав ім’я Атон. Цю монотеїстичну реформу, що не має аналогів у давнину, багато істориків пояснюють прагненням фараона позбутися могутності фіванських жреців, які стали настільки сильними, що диктували свою волю навіть фараонам.

Нині низка дослідників історії Стародавнього Єгипту висувають зовсім неординарну, оригінальну версію подій життя фараона-реформатора Ехнатона.

Приводом нових досліджень послужив нібито знайдений у 2002 році вченими Британського музею раніше невідомий документ, у якому було записано молитву єгипетською мовою, практично ідентичну молитві «Отче наш». Вік документа датується приблизно 1000 роком до н. е.

Виявили, що знайдений документ – це «Молитва сліпого», записана, за легендою, фараоном Ехнатоном.

Схожість двох молитов настільки вразила прискіпливих дослідників, що постало питання: хто дав людям молитву «Отче наш» – Ісус Христос чи фараон Ехнатон? Висунули припущення, що Біблія складена на підставі текстів Стародавнього Єгипту.

Увага вчених неодноразово привертала схожість між гімном богу Атону та псалмами. Наприклад:

Фрагмент із Гімну Атона  Цитата із псалмів
«Як багато того, що ти робиш і що приховано перед світом, бог єдиний, подібного до якого немає, ти один створив землю за бажанням серця твого» «Як численні справи твої, господи! Все зробив ти премудро: земля сповнена творів твоїх» 103(24)

Сучасні дослідники схильні вважати подоби результатом використання подібних аналогій, а не культурного впливу. Альтернативні історики вважають, що Євангелія були складені ерудитами-священиками, іудеями та єгиптянами із храму Серапіса в Саккарі.

Тож ким було створено зведення текстів, яке ми знаємо сьогодні як Старий Заповіт? У пошуках відповіді історики почали вивчати хроніки. Іспанський теолог Логарі Пужол у 2002 році висловив думку, що нібито взята з давньоєгипетського папірусу Ані «Молитва сліпого» (за іншою версією — «Молитва Ехнатона») є прообразом християнської молитви «Отче наш».

Разом з тим, невірність цього припущення підтвердили фахівці Британського музею, посилаючись на те, що можливо, сталася плутанина з боку автора, оскільки він міг чути про «Великий гімн Атену», який накреслено на гробниці Ай — сановника амарнського періоду в Амарні.

Згідно зі спогадами сучасників, Ехнатон не був схожим на звичайних людей. У нього була незвичайна зовнішність, з яйцеподібним витягнутим черепом, незвичайна форма ступнів і пальців та жіночоподібна фігура. Цікаво, що більше жоден із правителів не зображувався у такому вигляді. Це дозволило деяким дослідникам висловити припущення, що Ехнатон був результатом якогось позаземного генетичного експерименту.

Друнвало Мельхиседек у книзі «Стародавня таємниця Квітки Життя» пише, що Ехнатон не був землянином, він походив із зіркової системи Сіріуса. Як пише Роберт Темпл у книзі «Містерія Сіріуса», прибульці з Сіріуса відвідували нашу планету за доісторичних часів. Можливо, саме прибульці з Сіріуса були засновниками давньоєгипетської цивілізації та першими царями Єгипту.

Питання «участі» інопланетян у спорудженні єгипетських пірамід на плато Гізи з давніх-давен хвилює людство. Це одна з найпопулярніших версій. Офіційна наука залишається осторонь таких теорій, але уфологів це не зупиняє.

Перша згадка про НЛО була у «папірусі Туллі», виявленому в колекції професора Альберто Туллі, колишнього директора Єгипетського відділу музею Ватикану.

Альберт Туллі так розшифрував папірус:

«У рік 22, третій місяць зими, о шостій годині дня переписувачі Будинку Життя побачили в небі вогняне коло, що рухалося… Воно було без голови, але дихання його було огидно… і було воно безшумне. І серця писарів жахнулися, і вони впали ниць… Після кількох днів ці предмети в небесах стали численними. Вони сяяли яскравіше за Сонце і простягалися до меж неба. Могутні були ці вогняні кола. І фараон разом із армією дивився на них. Потім вогняні кола піднялися вище і рушили у бік півдня. Подібного не траплялося із самого заснування Землі. І фараон воскурив богам фіміам… і наказав занести те, що сталося в літописи Будинку Життя…»

Передбачається, що папірус (нині втрачений) — це частина хронік фараона Тутмоса III (XV століття до н.е.)

У 2017 році у Каїрському музеї був виставлений незвичний експонат — стародавній папірус, де зображено Сфінкс, на спині у якого знаходиться дископодібний об’єкт, що нагадує літаючу тарілку, від якої йдуть промені в різні боки! Вік папірусу близько 3 тис. років. За словами уфологів, стародавні єгиптяни, очевидно, контактували із прибульцями, які передавали їм знання та технології.

Таємничий об’єкт, який поставив у безвихідь наукових експертів, і є технологією з іншого часу — круглий диск, виконаний з алебастру.

Артефакт зберігається в Лейденському музеї старовин Нідерландів. Він нагадує панель зорельоту. Про походження та призначення артефакту досі нічого не відомо, а його символи так і не розгадані. Розміри «панелі зорельоту» 49 см у діаметрі та 13 см у висоту, вага 75 кг. Артефакту більше 4500 років, і судячи з ієрогліфів, він пов’язаний з V династією Єгипетських фараонів.

На поверхні диска вирізана складна мережа зображень, що віддалено нагадують чи то якусь карту, чи мікросхему. «Материнська плата» у Стародавньому Єгипті!?

Я на плато Гізи. 20 серпня 1996 року

Таємницю стародавньої єгипетської цивілізації досі не може зрозуміти наш світ. Розшифрувавши ієрогліфи, ми не знаємо, як звучала мова давніх людей. Захопившись пірамідами та храмами, ми не розуміємо, хто, коли, як і навіщо все це створив.

Чи могли це бути Атланти з напівміфічної Атлантиди? Можливо, самі стародавні єгиптяни і є атланти, з деякою добавкою місцевого колориту. Тільки от куди вони потім зникли, якщо мали такі просунуті технології? Не складається…

Найкрутіша версія з приводу інопланетян якраз і не здається в цьому плані нелогічною. Навпаки. Прилетіли – полетіли… Але залишили по собі величні споруди та нерозгадані людством технології.

Не все те, що пізнане, є незаперечним фактом…

Можливо, єгипетські рукописи і були першоджерелом «біблійних» текстів!

Чи складеться пазл із нових знахідок? Чи продовжаться нові дослідження? Час покаже!


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.