Працивилизации

Мега-платформи Баальбека. Трилітон


Баальбек — найдавніше і величне місто на Землі, руїни якого знаходяться біля підніжжя Антиліванських гір. Комплекс збудований із найбільших у світі кам’яних блоків і за багатьма параметрами занесений до «Книги рекордів Гіннеса».

Про Баальбек написано чимало… Безліч гіпотез, версій, здогадів, суджень, домислів… Хто міг побудувати таку гігантську споруду, як і для чого? Ця загадка протягом сотень років збуджує уяву людей.

Споруди Баальбека вражають своїми розмірами. На Баальбекській терасі колись височів грандіозний храм Юпітера. Основа — тераса храму набагато старша від самого храму і побудована з величезних блоків. У південно-східній стіні основа складається з дев’яти рядів кам’яних блоків вагою понад 300 тонн кожен.

У південно-західній стіні основи лежать три колосальних мегалітичних блоки, абсолютно неймовірних розмірів, іменованих Трилітон — Чудо трьох каменів. Кожен із них сягає завдовжки 21 метр, заввишки — близько 5 метрів, завширшки 4 метри. Важать вони по 800 тонн кожен. Причому ці моноліти лежать на 7-метровій висоті!

Зараз немає жодної однозначно визнаної науковою спільнотою версії видобутку та транспортування каміння баальбекського Трилітону. Існує лише безліч гіпотез.

Мегалітичний комплекс Баальбека багато дослідників вважають спадщиною богів, оскільки технології обробки колосальних блоків вражають уяву. На блоках зроблено прямокутні виїмки, що явно мають технологічне походження, пов’язане з виготовленням, транспортуванням, установкою або припасуванням блоків. Великі подряпини (довше трьох метрів) свідчать про машинну обробку блоків. Залишається загадкою, які інструменти чи машини залишали такі сліди. Ці технології неможливо (або дуже складно) відтворити сьогодні.

До цього часу вченими не розгаданий і процес транспортування блоків, оскільки каменоломня знаходиться за кілометр від мегалітичних стін основного комплексу і на 20 метрів нижча, ніж укладені у стіні Трилітони. А це означає, що під час транспортування від каменоломні до комплексу Баальбек блоки піднімали на висоту 5-6 поверхового будинку! Крім того, трилітони вирізали з породи, що знаходиться в глибині каменоломні. Це говорить про те, що процес підйому тисячотонного блоку не становив жодної проблеми для тих, хто будував Баальбек.

За два кілометри від Баальбекської тераси, в найближчій каменоломні розташувався так званий «Південний Камінь», який вважається найбільшим обробленим каменем у світі — 23 метри завдовжки, 5,3 метри завширшки та 4,55 метри заввишки, його вага перевищує 100 тонн.

Століття, а може й тисячоліття, камінь одним кінцем входив у землю під кутом 30 градусів, це дозволило дослідникам припустити, що він був піднятий на велику висоту. За останні роки археологи прибрали майже весь ґрунт та очистили не лише «Південний камінь», але знайшли під ним ще один майже завершений мегаліт. Другий мегаліт знаходиться збоку, впритул до першого каменю і важить майже 1700 тонн.

На сьогоднішній день не знайдено жодного джерела, яке пролило б хоч трохи світла на запитання: хто і коли будував Баальбек. Тому історикам та дослідникам залишається лише гадати. Достовірно відомо лише те, що Баальбекські тераси вже були побудовані в 5 тисячолітті до н.е., і навіть були віднесені до чудес світу того часу.

Першим історичним документом, де згадується Баальбек, вважається так зване «Тель-Ель Амарнське листування» — дипломатичне листування Єгипту з Вавилоном, Сирією та іншими країнами Сходу. Належить вона до XIV століття до н. е., на час царювання фараона Ехнатона.

Серед версій будівництва Баальбека існує й така: в 133 році від створення світу (тобто, 7398 років тому) біблійний персонаж Каїн, який ховався в долині від гніву Божого, вирішив заснувати в долині місто. Каїн запросив реалізації свого плану гігантів, які склали з колосальних мегалітів вічні будови. Згодом стався Великий Потоп, після якого гіганти ще й відновлювали місто.

Через багато століть стався землетрус, і цього разу Бааль-Геде (так в той час називався Баальбек) заново вибудували єгипетські жреці.

Хто міг збудувати таку гігантську споруду, як і для чого? Ця загадка протягом сотень років збуджує уяву людей. Якщо припустити, що Баальбек споруджувала високорозвинена, можливо, позаземна цивілізація, то навіщо створювалися конструкції з дуже міцних природних матеріалів, які збереглися б десятки тисяч років?

Баальбек багато разів будувався та перебудовувався. Але хто ж зробив головне — хто вирубав та уклав блоки Трилітону? — Легендарний Німрод, єгиптяни, фінікійці? Ясно одне: римські будівельники були далеко не першою, а лише «сьомою спицею» в колісниці історії Баальбека.

Безперечно, Баальбек, створювала невідома високотехнологічна, можливо, позаземна цивілізація. На думку ряду вчених та езотериків «кам’яні пам’ятники» нашої планети: Піраміди Гізи, Сфінкс, Баальбек, Ольянтайтамбо, Саксайуаман, Осіріон, Серапеум… побудовані так, щоб їх неможливо було «розтягти» і щоб їх неможливо було «втратити».


Valentina Zhitanskaya

Моё имя Валентина Житанская. Сайт https://zhitanska.com/ создан 20.08.2009. На моём сайте вы найдете: * теории, гипотезы, мнения учёных и эзотериков о строении Вселенной, истории и будущем Земли; * о существование в прошлом на Земле высокоразвитых цивилизаций; * мифы и легенды древних народов; * эзотерические учения и тайные знания. * e-mail для контактов: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.