Загадки истории

Найкрутіші та найнебезпечніші сходи у світі. Частина II.


Продовження статті «Найкрутіші та найнебезпечніші сходи у світі»

Форт Калавантін Дург. Індія

Стародавній індійський форт Калавантін Дург — це вершина висотою 686 м, розташована в Західних Гатах, поблизу форту  Прабалгад штату Махараштра, Індія.

До вершини вежі веде низка сходів. За словами місцевих гідів, її було збудовано для королеви на ім’я Калавантін у XV столітті, приблизно в той самий час, що й сусідній Прабалгад.

Мовою маратхі слово «Дург» означає форт. Хоча він називається «Калавантін Дург», форту насправді немає. Калавантін — це вершина, яку використовували для спостереження за навколишньою місцевістю.

Підйом на вершину гори Калавантін Дург вважається одним із найскладніших у Західних Гатах. Маршрут до вершини Калавантін має приблизно 60-градусний нахил і включає підйом по вузькій, звивистій стежці з вирубаними в ній нерівними сходинками.

Дослідники вважають, що сходи і споруди на вершині були побудовані приблизно в 530 до н.е., тобто, в часи Будди.

Більше про історію форту Калавантін Дург нічого не відомо. Жителі місцевого села, для яких Калавантін Дург є важливою частиною спадщини та історії рідного краю, мають звичай танцювати у форті в свята, піднявшись на скелю по вирубаних у породі сходах, без перил, без мотузок… при тому, що підйом займає більше 3-х годин.

Сходи короля Арагона. Франція

На острові Корсика розташовані одні з найнезвичайніших і запаморочливих сходів у світі з поетичною назвою – сходи короля Арагона. Проходять старовинні кам’яні сходи вздовж стін містечка Боніфачо.

Історія їх виникнення оточена легендами. Боніфачо, через його вигідне розташування на березі Середземного моря, не раз зазнавав нападів. Одним із завойовників став король Альфонс, який розпочав війну з Генуєю за володіння Корсикою.

Згідно з легендою, сходи короля Арагона до джерела прісної води — 187 сходинок, були вирубані у вапняковій скелі всього за одну ніч військом короля Альфонса Арагонського, під час облоги міста Боніфачо у 1420 році. Сходи вирубані у прямовисній скелі, кут їх підйому становить біля 45 градусів.

Захисники міста гинули від спраги, і король Альфонс, щоб зберегти військо, наказав побудувати сходи у скелі, що веде до печери. Згідно з другою легендою, сходи були побудовані францисканськими ченцями для доступу до печерного озера з прісною водою в нижній частині скелі, задовго до того, як війська Альфонса з’явилися в Боніфачо.

Сходи Мачу-Пікчу. Перу

Стародавнє місто Мачу-Пікчу – «місто в небесах» розташоване у складній гірській місцевості Перу, на висоті 2450 метрів над рівнем моря та 700 метрів над долиною річки Урубамби. На штучних терасах височіють 92 будівлі. Для того, щоб будувати в такому недоступному місці, потрібна була неймовірна майстерність. На території міста безліч крутих сходів.

Найвище місце Мачу-Пікчу — сонячний камінь «Інтіуатан» — «місце, де прив’язано сонце», вирубаний з однієї скелі величезних розмірів, до якого ведуть вузькі кам’яні сходи.

Одні з найдовших і найкрутіших сходів Мачу-Пікчу ведуть до храму Місяця, вони налічують майже 600 сходинок. Підйом сходами – випробування для сильних духом, оскільки сходи є досить високими, а поручнів та будь-яких огорож у сходів немає. У середньому підйом до храму Місяця займає близько 2-х годин.

Ангкор-Ват. Камбоджа

Гігантський храмовий комплекс Ангкор-Ват, присвячений індуїстському богу Вішну, був збудований королем Сур’яварманом II. Це найбільша культова споруда у світі, Ангкор займає площу 200 км². Храм є трирівневою конструкцією з безліччю переходів і сходів, вінчають храм 5 веж, центральна вежа має висоту 65 метрів і символізує центр світу — гору Меру.

Щоб потрапити всередину такої монументальної споруди, потрібно піднятися сходами, які мають значний ухил – 70 градусів! І пояснюється настільки важке сходження тим, що буддистські ченці хотіли нагадати людям про неймовірно важкий шлях на небеса. У наш час це найзнаковіше місце для буддистів усього світу, тому вони прямують до нього, долаючи такі круті сходи.

Сходи на священній горі Хуашань. Китай

Гора Хуашань вважається священною, тому біля самої вершини, на висоті 2130 метрів розташовані монастирі, куди тримають свій найнебезпечніший, а часом і смертельний шлях не лише ченці та паломники, а й відчайдушні туристи.

Вони пересуваються вузькими містками, що звисають над глибокою прірвою, піднімаються вертикальними сходами, вирубаними в скелі. Більше половини стежок без перил, і тільки найнебезпечніші переходи оснащені закріпленими ланцюгами.

Екстремальні сходи у горах Тайханшань. Китай

Ці незвичайні сходи, розташовані в провінції Шаньсі в західній частині гір Тайханшань, були створені для любителів гострих відчуттів. Щоб дістатися до наймальовничіших і затишних місць, над ущелиною, в якій протікає гірський струмок, вбили в скелю залізні прути із закріпленими на них вузькими сходами. При цьому жодних поручнів не передбачено. Для страховки протягли металевий ланцюг, за який можна триматися при проходженні такої небезпечної ділянки шляху.

Сходи на острові Санторині. Греція

Санторині — невеликий острів вулканічного походження в Егейському морі, що входить до групи Кікладських островів, що на півдорозі від Криту до материкової Греції. У різні часи острів носив різні імена: Тира, Фіра, Санторин.

Я на Санторині, серпень 2012 року

Дістатися Санторині можна тільки морем. Те, що в даний час є архіпелагом розрізнених острівців, в давнину було єдиним островом, діаметр якого становив близько 18 км. Його вінчала конусоподібна гора заввишки 1500 метрів вулкан Санторин.

Сергій на Санторині, серпень 2012 року

В епоху бронзи на Санторині існувала високорозвинена цивілізація, яка загинула внаслідок виверження вулкана Санторин. Залишки цієї цивілізації поховані під шаром вулканічного попелу та пемзи завтовшки до 5,5 метрів.

Виверження вулкана Санторин датується за різними оцінками 1645 р. до н.е. — 1500 до н.е. Виверження Санторина збігається за часом з однією з найбільших передбачуваних катастроф — загибеллю  Мінойської цивілізації.

Виверження вулкана Санторин не заважало людям обживати цей острів. В 1715 р. жителі острова вирішили для себе серйозну інфраструктурну проблему — побудували круті сходи, по яким стало можливо підніматися з берега моря на вершину гірського схилу. Згодом довгий і трудомісткий процес «раціоналізували» використанням в якості транспортного засобу терплячих місцевих віслюків.

Зигзагоподібні сходи Караволадес — одна з найцікавіших пам’яток Санторині, вони з’єднують місто зі старим портом. Ці вимощені бруківкою сходи складаються з 588 сходинок, кожна з яких пронумерована. Зигзагоподібна стежка, що веде від моря до міста через велику кількість різких поворотів і петель становить 1300 метрів.

Я, Даша та Сергій на Санторині, червень 2013 року

Підйом по сходах можна здійснити на віслюку, здійснивши незабутню прогулянку. Для тих, кому не подобаються подібні розваги, передбачено фунікулер — канатну дорогу.

У цій статті про найкрутіші сходи світу. Їхня крутість створює проблему навіть найбезстрашнішим альпіністам. Але піднятися на гору це ще не все. З неї треба спуститися. І невідомо, що простіше.


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.