Мої подорожі

Неповторний та мальовничий Зансе-Сханс. Нідерланди


Я в Зансе-Сханс, 22 квітня 2019 року

Зансе-Сханс — застигле в часі нідерландське містечко. Безліч різних вітряків посідають береги цього мальовничого містечка, відтворюючи легендарний образ Нідерландів.

Зансе-Сханс, або Заансе-Сханс — це невелике село, музей просто неба, мальовничий район уздовж річки Заан, неподалік міста Зандам у Північній Голландії.

Назва походить від річки Заан (Zaan) та окопів (schans), виритих у 1574 р. під час Вісімдесятилітньої війни за наказом Дідеріка Соноя, який служив у Вільгельма Оранського.

На території села розташовані зразки голландського дерев’яного зодчества XVII–XVIII ст., добре збережені історичні вітряки й будинки, більшість з яких перенесено сюди з усієї округи в 1970х роках.

Коли потрапляєш в Зансе-Сханс, створюється враження ніби переносишся на кілька століть назад і занурюєшся в життя старої Голландії.

У XVII столітті біля річки Заан з’явився перший промисловий регіон, де працювало біля 600 вітряків. Сотні вітряків не тільки мололи борошно, виробляли олію, нюхальний тютюн, гірчицю, перемелювали спеції, а й обробляли дерево і виробляли фарбу.

Вітряні млини — це одна з найпоширеніших асоціацій, пов’язаних із Нідерландами. Раніше на території крихітної держави нараховувалось 10 тисяч млинів.

Сьогодні вітряків набагато менше, але всі вони старанно зберігаються та охороняються. Зансе-Сханс – це можливість побачити цих велетнів на власні очі. Вздовж річки Заан сьогодні стоять 9 старовинних вітряків.

Зансе-Сханс – це не просто музей просто неба. Це унікальне місце і з історичної, і з природної точки зору. Колись, дуже давно, там був болотистий ґрунт. Річка часто виходила з берегів та затопляла усе навкруги.

«Так не годиться!» – подумали місцеві мешканці та побудували дамбу вздовж узбережжя річки. Побудували млини, які відкачали воду. Так з’явились пасовиська для худоби.

Але на цій стороні річки ніхто не мешкав аж до 1947 року, коли був створений Зансе-Сханс. Це була ініціатива групи небайдужих, які мріяли зберегти унікальну архітектуру для нащадків.

Місцина річки Заанс вже багато століть славиться своїми неповторними різноколірними будинками, які прикрашені дерев’яним мереживом. Власники цих будинків дивились на амстердамців, їх заможні та шикарні палаци вздовж каналів, і мріяли й собі мати таке.

В ті часи будинки з цегли, а тим паче з каменю, були дуже коштовними, лише найбагатші могли собі їх дозволити. Інша річ будинок з дерева, а щоб якось наблизитись до амстердамського шику, мешканці басейну річки Заан придумали прикрашати їх дерев’яним різьбленням.

Зансе-Сханс – це не тільки величезний, зібраний по крихтах музей під відкритим небом, але ще й місце де працюють та мешкають люди. І це робить його унікальним. Людей, яким поталанило там мешкати, можна вважати щасливцями.

Сергій з сином Павлом в Зансе-Сханс, 22 квітня 2019 року

Тут вручну роблять сир за старими технологіями і без використання сучасного обладнання, працюють старовинні вітряки, а місцеві носять традиційний середньовічний одяг — такий самий, який носили голландці кілька століть тому.

Я в Зансе-Сханс, 22 квітня 2019 року

У деяких будинках працюють музеї, крамниці, проте більшість з них заселені. Сьогодні у Зансе-Сханс можна побачити вітряки, що діють донині, молочну ферму, старовинну сироварню, майстерню з виробництва традиційних нідерландських дерев’яних черевиків — кломпів.

Я і Сергій в Зансе-Сханс, 22 квітня 2019 року

Здається, що життя у старовинних традиційних будинках Зансе-Сханс завмерло ще кілька століть тому.

Зансе-Сханс — приголомшливе атмосферне місце, — музей просто неба на лоні мальовничої природи.


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.