Сакральна геометрія Великої Піраміди Гізи
«Сакральна геометрія» — священна геометрія форм, що лежать в основі життя. «Геометрія» у перекладі з грецької означає «вимір землі».
Піраміда — один із найпотужніших символів сакральної геометрії. Єгипетські піраміди являють собою дивовижний приклад геометричної та математичної містики.
Три піраміди в Гізі розташовуються всередині прямокутника, сформованого з фігури vesica piscis, яка утворюється, коли центри двох кіл з рівними радіусами розташовані на колах один одного.
Площа, обмежена дугами кіл, що перетинаються, і є vesica piscis.
Основною константою в архітектурі, живопису та науці вважається Золотий Перетин і саме такими є пропорції Великої Піраміди Гізи.
Піраміда містить у собі безліч інформації про будову Всесвіту, Сонячної системи та людини, закодованої в її геометричній формі, у формі октаедра, половину якого вона представляє.
Піраміди в Гізі — не розв’язана головоломка з числових комбінацій. Фотозйомка з повітря показує, що піраміди в Гізі розташовані на лінії, що відповідає спіралі Фібоначчі.
Вершини кожної з трьох Пірамід комплексу в Гізі лежать на спіралі Золотого Перетину, або на спіралі Фібоначчі, яка при своєму розкручуванні наближається до спіралі Золотого Перетину.
Стародавні будівельники звели цей величний пам’ятник з ідеальною інженерною точністю та симетричністю.
Це будівельне диво споруджено не на рівній площадці, а на масивному природному пагорбі висотою 9 метрів, що займає 70 відсотків основи піраміди.
Основні характеристики Великої Піраміди Гізи — піраміди Хеопса:
- Висота ≈ 137,8 метра, початкова висота —146,6 м, що дорівнює висоті п’ятдесяти-поверхового хмарочоса.
- На вершині піраміди на початку лежав цілісний шматок граніту — пірамідіон.
- Кут нахилу — 51°50′.
- Довжина бокової грані — 227 м (233,33 м початкова)
- Довжина сторін основи піраміди: південь — 230,45 м, північ — 230,25 м, захід — 230,35 м, схід —230,4 м (початкова).
- Грані піраміди чітко зорієнтовані на чотири сторони світу з точністю до 3 хвилин.
- Площа основи ≈ 5,2 га.
- Периметр – 910 м зараз, 921,45 м (початкова).
- Об’єм піраміди — 2,58 млн м³.
- Середня маса кам’яних блоків – 2,5 тонни.
- Найважчий кам’яний блок – 15 тонн.
- Кількість блоків – понад 2,3 млн. штук.
- Кількість ярусів — 203 (210 спочатку)
- Загальна вага піраміди (за підрахунками) — близько 7 млн. тонн.
- Широта, де знаходиться піраміда — 30°.
Розрахунки вчених показують, що параметри трьох головних пірамід та інших, що знаходяться на плато Гізи (проектна висота, кути нахилу, периметр, взаємне розташування) пов’язані один з одним.
Конструкція Великої Піраміди ґрунтується на пропорції Фі = 1,618… Архітектори Піраміди втілили в камені основоположні принципи сакральної геометрії:
- Периметр основи піраміди Хеопса, поділений на подвоєну висоту дає наближення числа «Пі» — 3,1415 … (921,45/2х146,6 = 3,142).
- Периметр основи піраміди дорівнює довжині кола, радіус якого дорівнює висоті піраміди (2х3,14159х146,6=921).
- Довжина сторони основи піраміди, виражена в єгипетських «ліктях» (одне із значень — 0,635 м), відповідає тривалості земного року (230/0,63=365).
- Сума чотирьох сторін піраміди — периметр — 921,45 метра дорівнює половині хвилини широти екватора. Один градус широти на екваторі покриває 110573 м, а кожна дугова хвилина — 1842,88 м, що вдвічі більше за периметр піраміди.
- Якщо помножити початкову висоту Великої Піраміди — 146,6 м на один мільйон, виходить найменша відстань від Землі до Сонця — 147 098 291 км (перигелій).
- Співвідношення початкової висоти Великої піраміди до її основи дорівнювало 7:11. Це співвідношення має низку важливих геометричних властивостей. У ньому приховані числа «Пі» та «Фі».
- Площа кожної із граней піраміди дорівнює квадрату її висоти.
- Довжина грані піраміди, поділена на висоту, дає співвідношення Фі = 1,618.
- Висота у футах – 484,4 відповідає 5813 дюймам (5-8-13) – числа з послідовності Фібоначчі.
- Верхня північна та нижня південна шахти побудовані по діагоналях прямокутників, описаних навколо піраміди.
Якщо через піраміду провести дві взаємно перпендикулярні площини, що проходять через центр, вийдуть два подвійні золоті трикутники, перетин яких дає хрест у квадраті — один з основних езотеричних символів Стародавнього Єгипту.
Піраміда є прикладом справжньої квадратури круга – завдання, чудово вирішеної стародавніми архітекторами, які зуміли побудувати квадрат, рівновеликий колу.
Круг уособлює вічність, Сонце, Ра. Коло вічне, циклічне, але в ньому відсутній напрямок, будь-який рух по колу рівносильний відсутності руху.
Давньоєгипетський символ вічності Шен, є кільцем з поперечиною внизу.
Бог Гор, зображений як сокіл, тримає в пазурах ієрогліфічний знак вічності Шен — символ душі Ба.
Квадрат символізує матерію, землю, чотири сторони світу та чотирьох синів Гора. Квадрат вводить систему координат, його напрями та кути точні та досконалі.
Стародавні єгиптяни називали комплекс Гізи – «будинком володаря Ростау». Це один із титулів бога Осіріса. Велику піраміду вони пов’язували з ім’ям Ісіди.
Стародавні єгипетські легенди кажуть, що будівельником Великої піраміди в Гізі був Бог Тот — Атлант – цар Єгипту за десятки тисяч років до нашої ери. У ній він інтегрував своє знання давньої мудрості та сховав літописи стародавніх Атлантів.
Піраміди — найграндіозніші будови, споруджені людством за всю історію існування, що загубилася у темряві часів. Таємницю стародавньої цивілізації досі не може зрозуміти наш світ. Розшифрувавши ієрогліфи, ми не знаємо, як звучала мова давніх людей. Захопившись пірамідами та храмами, ми не розуміємо, хто, коли, як і навіщо все це створив.
Безперечно, піраміда Хеопса, як і інші піраміди Гізи зводилися не за часів IV династії, а за багато тисяч років до фараонів. Їх створила давня, високорозвинена, високотехнологічна, можливо позаземна цивілізація!