Древний ЕгипетЦивилизации

Загадки та таємниці Стародавнього Єгипту. Частина ІІ. Абідос. Осіріон.


Продовження статті «Загадки та таємниці Стародавнього Єгипту. Слідами високорозвинених цивілізацій».

АБІДОС

Я і Сергій в Абідосі, 9 червня 2016

9 червня 2016 року збулася моя багаторічна мрія – відвідати Абідос, Храм Сеті I, легендарну усипальницю бога Осіріса, де, за переказами, Ісіда поховала голову Осіріса в підземному Храмі Осіріоні, а також побачити зображення «Квітки Життя». Подорож залишила незабутні враження від побаченого.

Протягом тисячоліть Абідос був найбільшим релігійним центром єгипетської цивілізації. Найдавніші археологічні пам’ятки, знайдені в Абідосі, належать ще до додинастичного періоду. В Абідосі розташований один з пам’ятників Стародавнього Єгипту, що найбільш зберігся, — заупокійний храм фараона XIX династії Сеті I.

Стіни храму, присвяченого Осірісу, покриті містичними ієрогліфами. З єгипетських папірусів відомо, що переписувачі, які копіювали ієрогліфи Абідоського храму з давніх джерел, зовсім не розуміли їхнього сенсу.

На стінах Абідоського храму зображені літальні апарати, що цілком розпізнаються, включаючи цілком сучасні на вигляд літаки і вертольоти. Загадкові зображення археологи виявили зовсім випадково, коли шматок облицювальної плитки, що відвалився, оголив більш древній шар кладки, на якому і були вирізані літальні апарати.

Храм Сеті I відомий також тим, що тут розташований один із небагатьох династичних списків фараонів Єгипту — «Абідоський список». На стінах коридору, що з’єднує дві частини храму, вирізані картуші 76 єгипетських царів. На підставі цього списку і було побудовано хронологічну послідовність правління фараонів Стародавнього Єгипту.

В інших списках, епосі першої династії царів передують інші періоди, що ведуть єгипетську історію на десятки тисячоліть углиб часів. За тисячу років до правління фараона Сеті I, на Палермському камені (діоритовій плиті чорного кольору), крім п’яти перших династій фараонів, вирізані імена 120 царів додинастичної епохи.

Єгипетський жрець Мането (греки називали його Манефон) у ІІІ ст. до н.е. склав велику історію Єгипту. У ній він навів докладний перелік царів династичного періоду. Мането першим поділив хронологію правителів на 31 династію. Цю схему єгиптологи поклали в основу сучасної періодизації давньоєгипетської історії. Але при цьому вчені викинули з історії Мането всю додинастичну епоху. Адже сам Мането починав свою періодизацію з епохи Першого часу, коли Єгиптом правили боги, починаючи з Ра і закінчуючи Гором. До об’єднання Єгипту Менесом історія країни налічувала 24 925 років!

Геродот писав, що жреці повідали йому, що з часів першого царя Єгипту до теперішнього часу (тобто до V ст. до н.е.) пройшло 341 покоління людей і стільки ж було верховних жреців та правителів. З чого Геродот обчислив тривалість існування єгипетської цивілізації рівну приблизно 11340 років. Незважаючи на те, що цифри різних стародавніх джерел відрізняються одна від одної, вони єдині в одному: історія єгипетської цивілізації налічувала десятки тисяч років.

І підтвердженням цього є археологічні свідчення високорозвиненої цивілізації, що існувала на території Єгипту до династичної епохи.

ОСІРІОН

До західної стіни заупокійного храму Сеті I примикає Осіріон, який був виявлений відомим єгиптологом Фліндерсом Пітрі в 1903 р., але тільки в 1914 р. споруда була повністю розчищена від піску. Справа в тому, що рівень підлоги Осіріона розташований приблизно на 9 метрів нижче за рівень храму Сеті І. Осіріон є однією з найдавніших будівель Єгипту. Встановити дату спорудження Осіріона дуже важко.

Я в Осіріоні. 9 червня 2016 року +45 °C

Осіріон споруджено в техніці, так званої, мегалітичної кладки. Вся будівля складена з величезних монолітних блоків граніту. Камінь ретельно оброблений, блоки пригнані один до одного без жодного зазору та без використання розчину. Центральна частина будівлі має дві колонади із десяти прямокутних стовпів сірого граніту. Поперечний переріз кожної такої колони є квадратом зі стороною 2,5 метра, висота колони близько 4 метрів. Вага кожного такого моноліту становить приблизно 65 тон! А гранітні колони мають ще й виконані з того самого каменю перекриття.

Подібна техніка будівництва не має нічого спільного з тією, яка використовувалася при зведенні заупокійного храму Сеті I. У кількох місцях зовнішньої стіни будівлі зустрічається унікальна техніка кладки монолітних блоків – полігональна кладка. Кути деяких монолітів мають складний полігональний профіль і такий блок стикується із сусіднім за принципом пазла.

Ця технологія дуже рідкісна для пам’яток Стародавнього Єгипту. Вона зустрічається тільки на плато Гізи та в Саккарі в облицюванні деяких пірамід. На лицьовій стороні деяких гранітних блоків Осіріона є невеликі прямокутні виступи. Їхнє функціональне призначення зовсім не ясно. Щоб залишити такий виступ на лицьовій стороні блоку, площею 2-3 квадратні метри, решту поверхні треба стесати. І це бронзовими інструментами? У Єгипті блоки з такими виступами можна побачити лише на деяких блоках облицювання в Гізі — на піраміді Менкаура та на малих пірамідах супутницях піраміди Хуфу (Хеопса).

Осіріон набагато давніший, ніж прийнято вважати. Він зазнав руйнівного тривалого впливу води, ерозії, що могло відбуватися у «вологий» період єгипетської історії, що припадав на кінець останнього Льодовикового періоду — близько 11 тисяч років до нашої ери.

І на завершення розповіді про Абідос та Осіріон пропоную вдивитись у малюнки «Квітки Життя» на торцевій (тіньовій) стороні 65 — тонного блоку колони Осіріона. Настінне різьблення, що зображує «Квітку Життя» було знайдено не тільки в Абідосі, у Храмі, побудованому Сеті I та присвяченому Осірісу. «Квітку Життя» можна знайти у всіх світових релігіях, в Ізраїлі вона зустрічається у стародавніх синагогах у Галілеї та Масаді. Зображення «Квітки Життя» знайдено в Ірландії, Туреччині, Англії, Ізраїлі, Китаї, Тибеті, Греції та Японії. Майже всюди у світі вона має назву – «Квітка Життя».

Чому і навіщо давні будівельники Осіріона залишили для нащадків зображення «Квітки Життя»? Які ще загадки зберігають Абідос та Осіріон? Коли буде розгадана їхня таємниця?

Як сказав гід, який супроводжував нас в Абідос, «за нашого життя дізнатися нам про це не дано»….

Продовження у статті: Загадки та таємниці Стародавнього Єгипту. Частина ІІІ. Фіви «стовратні».


Valentina Zhitanskaya

Моё имя Валентина Житанская. Сайт https://zhitanska.com/ создан 20.08.2009. На моём сайте вы найдете: * теории, гипотезы, мнения учёных и эзотериков о строении Вселенной, истории и будущем Земли; * о существование в прошлом на Земле высокоразвитых цивилизаций; * мифы и легенды древних народов; * эзотерические учения и тайные знания. * e-mail для контактов: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.