Мої подорожі

Незабутній Амстердам – музеї NEMO, Ван Гога, «Нічна варта» Рембрандта.


Музей Немо

Музей Немо — найбільший науковий музей Нідерландів, побудований за проектом Ренцо П’яно. Це незвичайна будівля кольору морської хвилі, що швидше нагадує морський лайнер або літаючий об’єкт інопланетян.

Фантастичний музей НЕМО являє собою унікальний центр науки і технології, головною ідеєю якого є пропаганда зв’язку сучасних інновацій та культурної спадщини. NEMO – це інтерактивний науковий музей для дітей та дорослих, розташований над тунелем, що сполучає південну частину міста з північною.

Я у музеї NEMO, листопад 2017 року

Зі ступінчастого даху музею відкриваються мальовничі краєвиди на гавань та старе місто. Це єдине високо розташоване місце в Амстердамі, з якого відкривається така панорама. Сама будівля не завжди була зеленою, мідна обшивка покривалася патиною поступово.

НЕМО був відкритий у 1997 році за участю королеви Нідерландів Беатрікс під назвою «Новий Метрополь».

НЕМО розташований біля Музею судоноплавства — це колишній військово-морський склад Амстердамського адміралтейства, побудований в 1656 році в стилі голландського класицизму. Він має великий внутрішній двір, накритий скляним куполом. Музей вперше відкрився в цій будівлі в 1973 році, хоча і веде свою історію з 1913 року.

Поряд з будівлею музею знаходиться невеликий причал, де пришвартована репліка вітрильного судна «Амстердам», яке мало ходити між Республікою Об’єднаних  провінцій та Ост-Індією, і один з небагатьох пароплавів, що збереглися в Нідерландах — «Крістіан Брунінгс».

Корабель «Амстердам» був спущений на воду у 1748 році, затонув під час шторму у протоці Ла-Манш 26 січня 1749 року.

Кожні п’ять років, з 1975 року, коли Амстердам святкував 700-річчя, у Нідерландах проходить фестиваль історичних кораблів Sail Amsterdam – «Парус Амстердама». Фестиваль є однією з найбільших пам’яток в Амстердамі і найбільш видовищним морським дійством у світі. Сотні великих вітрильників та інших історичних кораблів збираються на річці Ей для найяскравішого і захоплюючого видовища.

Я в Амстердамі, квітень 2019 року

Музей Ван Гога

Музей Ван Гога присвячений життю і творчості нідерландського художника Вінсента ван Гога. Його відкрили у 1973 році. Цей музей є найбільш відвідуваним музеєм Амстердама. Тут представлена найбільша колекція робіт Вінсента Ван Гога — близько 200 картин, 500 малюнків та понад 800 листів.

Вінсент ван Гог

Вінсент ван Гог — одна з найвідоміших і найвпливовіших постатей в історії західного мистецтва. За трохи більше як десятиліття створив близько 2100 художніх робіт, у тому числі близько 860 олійних картин, більшість з яких датовані останніми двома роками його життя.

Роботи включають пейзажі, натюрморти, портрети та автопортрети, і характеризуються сміливими кольорами, а також драматичним, імпульсивним та виразним малярством.

Його творчий спадок мав величезний вплив насамперед на французький живопис. За життя ван Гог не зумів здобути комерційного успіху, і у 37 років, після років психічної хвороби, депресії та бідності вчинив самогубство.

Основу музейної колекції складають роботи, зібрані Фондом Музею Вінсента ван Гога, які належать родині художника.

«Нічна варта» Рембрандта

«Нічна варта» — традиційна назва відомої картини Рембрандта «Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенберґа», написана 1642 року. Попри назву, насправді зображає денну сцену, що за багато років потемніла.

Картина зображає шикування стрільців міської варти Амстердама. В центрі композиції перебуває капітан Франс Банніг Кок, який жив у 1600—1655 роках. Поруч іде лейтенант ван Рейтенберг у блискучому золотому вбранні. Всі гвардійці за ними змальовані з реальних осіб, які заплатили Рембрандту, щоб він їх намалював.

З 1885 року «Нічна варта» виставлялася в Державному музеї Нідерландів (Рейксмузей) у Амстердамі.

Загадка «Нічної варти»

Одна з фігур на картині Рембрандта «Нічна варта» виявилася отруєна. Чи знав про це сам Рембрандт?

Чашка — сувенір на згадку про відвідування музею.

Кольори у картині «Нічна варта» Рембрандта «досягають космічного рівня складності», кажуть мистецтвознавці.

Вчені дослідили, якими фарбами майстер досяг такого результату. Несподіваний результат — золотистий одяг Віллема ван Рейтенберґа (правий з двох центральних фігур) отруєний — він виконаний майже чистим миш’яком.

Дослідники намагаються розібратися, як так вийшло.

Вчені з Рейксмюзеума та Амстердамського університету зробили важливе відкриття в рамках проекту, спрямованого на дослідження та реставрацію шедевра Рембрандта «Нічна варта». Вони виявили, що секрет блиску картини криється у використанні миш’яку, що надає унікального ефекту золотій вишивці на одязі одного з персонажів.

У знаменитому творі мистецтва виявили пігменти парареальгару (жовтий) та напіваморфного парареальгару (помаранчевий і червоний). Парареальгар — це сульфідний мінерал миш’яку, який поступово утворюється з реальгару під дією світла.

Науковці використовували високотехнологічні спектроскопічні методи, щоб визначити присутність пігментів у найдрібніших деталях. Вони дійшли висновку, що Рембрандт свідомо змішував ці пігменти сульфіду миш’яку з іншими пігментами, щоб створити золотистий блиск.

Рембрандт

А сам Рембрандт, чи не отруївся? Майстер залишив по собі велику кількість автопортретів, і медики вивчили, як старів художник. Виявилося, у нього було міцне здоров’я, він прожив 63 роки, але свинцем (не миш’яком) він таки отруївся, це видно навіть по обличчю, як кажуть медики. Свинець також утримувався у фарбі, але отруйним на той час не вважався.

З 1629 до 1669 року Рембрандт написав близько 60 автопортретів. Спадок майстра близько 600 картин, 300 офортів, 2000 малюнків.

площа Рембранта

До 400-річчя Рембрандта у 2006 році, на площі Рембрандта в Амстердамі, створена бронзова скульптурна композиція «Нічна варта». У 2005 році композиція була представлена в Гаазі, на відкритті була присутня королева Нідерландів Беатрікс.

Я і Сергій на площі Рембранта в Амстердамі, квітень 2019 року

Знаходитися серед персонажів картини Рембрандта виявилося дуже цікавим, захоплюючим  і незвичайним…

Я в Амстердамі, квітень 2019 року

Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.