Теории

Копії кожного з нас живуть у паралельних Всесвітах.


Фізики, які вивчають світ на квантовому рівні, стверджують, що ми живемо в реальності «багатьох світів». Щоразу, коли перед людиною стоїть вибір, Всесвіт розпадається на дві паралельні реальності і в кожній з них особистість приймає різні рішення.

Квантова фізика радикально змінила наші уявлення про світ. Світ складається з енергії та інформації. Згідно з уявленнями теоретичної фізики — Всесвіт нагадує матрьошку, яка складається з безлічі матрьошок — шарів всесвіту — це паралельні світи.

Чи реально квантове безсмертя? Провідні світові фізики, які займаються квантовою теорією, міркують, чи справді трапляється щось таке, чому наш світ розщеплюється на паралельні всесвіти з різними історіями. Чому ми не бачимо речі у двох місцях одразу?

Вчені з’ясували, що субатомні частки можуть бути одночасно в декількох місцях. Ця загадка складає суть квантової фізики. Але якщо ми складені з таких частинок, а ті можуть перебувати у двох місцях одразу, чи не може таке статися і з нами? Можливо, завжди буде, принаймні, один паралельний всесвіт, у якому ми ніколи не помремо.

Найпростіша і найпопулярніша зараз космологічна модель передбачає, що наші копії справді існують у Галактиці на відстані близько  101029м. Двійник кожного з нас – це просто передбачення теорії вічної інфляції, яка є основою більшості розрахунків та моделей космологів.

Як заявив професор космології та фізики Каліфорнійського технологічного інституту Шон Керролл в інтерв’ю для «Ен-бі-сі»:

«Усі ми, цілком можливо, живемо в одній із гілок складного Мультивсесвіту. Копії кожного з нас живуть у паралельних Всесвітах, яких безліч. Виходить, що існує безліч наших версій і в кожної альтернативне життя».

Йдеться про гігантську кількість паралельних світів і в кожному з них є наша копія, яка приймає рішення, що відрізняються від наших. «Паралельні близнюки» проживають зовсім інше життя.

Вперше ідею про існування паралельних всесвітів висловив Ервін Шредінгер. Однак тільки в 1957 році теорія, яку ми знаємо сьогодні як «багатосвітова інтерпретація», була описана Г’ю Евереттом у його докторській дисертації. З того часу фізики-теоретики переслідували ідею у тому, що усі можливі результати квантових вимірів, усі ймовірності, фізично реалізуються у багатьох всесвітах.

Ітерпретація Еверетта — це інтерпретація квантової механіки, яка передбачає існування, в деякому сенсі, «паралельних всесвітів», у кожному з яких діють одні й ті ж закони природи і яким властиві одні й ті ж фізичні константи, але які перебувають у різних квантових станах.

Суть теорії Мультивсесвіту полягає в тому, що Всесвіт, що розширюється навколо нас, — не єдиний, нас можуть оточувати мільярди інших всесвітів. Світ являє собою порожнечу, що вічно розширюється, в якій безперервно народжуються нові всесвіти. Можливо, наш світ є лише частиною Мультимиру.

Існують гіпотези, що всесвіт Мультимиру може бути з різними законами фізики, різною кількістю просторових вимірів, і деякі з них можуть бути придатними для життя. Як сказав український та американський фізик і космолог Олександр Віленкін:

«у нескінченній безлічі всесвітів є безліч галактик і, отже, безліч планет і навіть безліч людей з вашим ім’ям …».

Шон Керролл навів докази життя після смерті. Він стверджує, що після смерті людина не зникає, а просто починає існувати в іншому вигляді. За його словами, душа (свідомість), швидше за все, є рядом атомів, електронів або інших субатомних частинок, вони нікуди не зникають після загибелі тіла, їх просто перестає стримувати зовнішня оболонка і елементи повертаються у свої поля.

Існує місце, де час не лінійний. Сьогодення, минуле та майбутнє там злиті докупи, і ми можемо подорожувати через них. Там немає нічого застиглого, все рухоме. Як сказав американський фізик і космолог Алан Харві Гут,

«Складно побудувати якусь із моделей інфляції космосу, яка б у результаті не призвела до теорії про Мультивсесвіт. Гадаю, це просто неможливо. Існує Всесвіт, де Елвіс Преслі все ще живий».

У нескінченному просторі, породженому інфляцією, трапляється все, що може статися згідно із законами фізики. І трапляється все нескінченне число разів. Це означає, що існують паралельні всесвіти, де ви носите інше ім’я, де ви виграли в лотерею мільйон, де по Землі продовжують тинятися динозаври… де, нарешті, Земля зовсім не утворилася. Хоча кожен із цих варіантів мав місце у нескінченному числі всесвітів.

«По суті, у кожний момент часу Всесвіт розщеплюється надвоє, стаючи ланкою в нескінченній низці всесвітів, що розщеплюються. Згідно з цим сценарієм, всі всесвіти можливі, кожен з них так само реальний, як і будь-який інший. Ці паралельні всесвіти – не ефемерно існуючі примарні світи; в кожному всесвіті ми бачимо так само реальні і об’єктивні тверді предмети і настільки ж реальні конкретні події, як і в будь-якому іншому. Це означає, що люди, які померли в нашому всесвіті, в іншому можуть бути живі. І ці померлі люди готові стверджувати, що саме їхній всесвіт справжній, а наш (в якому вони мертві) – підроблений». Мічіо Каку

Фізичний, видимий світ є ілюзія — майя, життя після смерті — безсмертне, нескінченне і реальне. Смерть це просто перезавантаження комп’ютера, все починається з нуля, все починається з початку.

У статті використано картини Lincoln Harrison  та Christian Schloe


Valentina Zhitanskaya

Моё имя Валентина Житанская. Сайт https://zhitanska.com/ создан 20.08.2009. На моём сайте вы найдете: * теории, гипотезы, мнения учёных и эзотериков о строении Вселенной, истории и будущем Земли; * о существование в прошлом на Земле высокоразвитых цивилизаций; * мифы и легенды древних народов; * эзотерические учения и тайные знания. * e-mail для контактов: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.