Працивилизации

Підземні міста стародавніх цивілізацій.


Містичні легендарні підземні міста та стародавні підземні міста, виявлені археологами

Містичні легендарні підземні міста

Містики Тибету все ще вірять, що під землею знаходяться легендарні Шамбала та Агарті — «містичні центри сакральної традиції», про які згадував Фердинанд Оссендовський у книзі «Люди, боги, звірі». Традиційним місцем розташування Агарті, де живуть зберігачі традиції, вважають Тибет чи Гімалаї. Існують легенди про підземні ходи, що з’єднують Агарті із зовнішнім світом.

За однією з версій сучасних дослідників, на Землі, крім нас, існує ще одна цивілізація, місце її проживання – глибини Землі, і потрапити всередину можна через входи, розташовані на Північному та Південному полюсах або через численні тунелі, мережа яких охоплює всю нашу планету, включаючи океанське дно. Тунелі нібито прокладені навіть до Антарктиди!?

Чим давніше і глибше тунелі (є тунелі віком мільйони років), тим вони досконаліші за конструкцією. Нібито фахівцями НАСА виявлено підземні міста та мережу галерей на Алтаї, Уралі, Тянь-Шані, Тибеті, у Сахарі, Південній Америці, Еквадорі, Південній Австралії, США, Новій Зеландії.

Шамбала

Тисячі років відомі легенди про Шамбалу, що породила безліч суперечливих думок серед вчених та езотериків. З XV-XVI століть її намагалися знайти численні мандрівники та експедиції. Вчені розглядають Шамбалу як давнє гімалайське царство, яке реально існувало в минулому.

У теософській традиції Шамбала – «місце знаходження Великих вчителів, які просувають еволюцію людства, вона знаходиться у вищих вібраціях, тому невидима і недоступна для непросвітленої людини». У стародавніх текстах Тибету написано, що Шамбала — Канг Римпоче — «Коштовна снігова гора», є духовною країною і знаходиться на північному заході від священної гори Кайлас. Існують легенди про те, що в «саркофазі» Кайласа в стані самадхі (вершина божественної свідомості) перебувають Великі вчителі – Ісус, Будда, Крішна, Заратуштра, Конфуцій, які «служать генетичним кодом для відтворення людства при зміні цивілізацій».

За Оленою Блаватською Шамбала – незрима містична країна, в якій мешкають махатми – безтілесні вчителі людства. Вони спілкуються з «обраними», передаючи через них послання та таємні знання.

Гіперборея

Гіперборея — легендарна північна країна, згадка про яку зустрічається у працях: Гомера, Геродота, Платона, Діодора Сицилійського.

В індійській «Рігведі», іранській «Авесті», китайських і історичних хроніках Тибету, у міфах і легендах різних народів світу описується північна Прабатьківщина з полярними явищами — північним сяйвом і полярною ніччю, де Сонце сходить і заходить по одному разу на рік, а рік ділиться на один довгий день та довгу ніч. На одній із карт Герарда Меркатора (ХVI століття) зображено величезний материк у районі Північного полюса, який є архіпелагом з островів, розділених річками, в самому центрі розташована гора (за переказами — гора Меру).

Стародавні підземні міста та гірські печерні комплекси, виявлені археологами

Еквадор

У 1965 році в Еквадорі, в провінції Морона-Сантьяго, аргентинський етнолог Хуан Моріц виявив і наніс на карту невідому раніше систему підземних тунелів під поверхнею Перу та Еквадору, загальною довжиною сотні кілометрів. Тунелі простягаються глибоко під землею і є гігантським лабіринтом явно не природного походження. Еріх фон Денікен, якого Моріц нібито провів цим лабіринтом, писав у книзі «Золото богів», що у світ, створений тисячоліття тому, нині забутою расою, можна потрапити через величезний отвір, прорубаний в товщі скелі, з якого вглиб скелі є спуск на послідовно розташовані горизонтальні платформи.

Спуск приводить на глибину 240 метрів! Тут знаходяться тунелі прямокутного перерізу і різної ширини, що змінюється, які повертають під прямим кутом. Стіни гладкі, наче відшліфовані, стелі ідеально рівні і ніби покриті лаком. Періодично розташовані вентиляційні шахти діаметром близько 70 см. Є великі приміщення розміром з театральний зал. В одному із залів Хуан Моріц виявив безліч металевих пластин, на яких вигравірувано письмена, графіка знаків на них не має аналогів. Еріх фон Денікен вважає, що підземний лабіринт існував за тисячоліття до появи імперії інків, можливо, у середині палеоліту.

Каппадокія

Каппадокія відома з античних часів. Тут знаходиться безліч дивовижних пам’яток, одна з яких – підземні міста Каппадокії, причому не можна назвати їх точну кількість – оскільки дослідники постійно знаходять чергові стародавні поселення.

Під химерними скелями-термітниками, під долинами та наземними жителями людей ховається інша, невидима реальність, що теж складається з міст і сіл, тільки підземних, причому існували вони вже й при хатті, і при хетах. Хто та коли їх створив, невідомо. Є лише припущення.

Деякі дослідники вважають, що підземні міста служили виключно для укриття від ворога, тому що зовнішні входи до підземного світу ретельно маскувались. Вхідні коридори перекривалися величезними кам’яними дисками.

Однак, розвинена «інфраструктура» підземних міст вказує на те, що вони були пристосовані для постійного життя під землею – це лабіринти коридорів, сходів, переходів та галерей із господарськими та численними житловими приміщеннями. При створенні підземних міст було застосовано дієву систему вентиляції — шахти, з отворами по всій довжині.

Найбільш відомі підземні міста Каппадокії: Дерінкую, Каймакли, Озконак, Аджигол, Татларін та Мази. Вважають, що не тільки Каппадокія, а й уся Мала Азія пронизана мережею штучно створених тунелів.

Озконак

Одне з найвідоміших підземних міст Каппадокії — місто Озконак, розташоване на північних схилах гори Ідіс. Озконак розташовується на кількох рівнях-поверхах. Для відвідувачів відкрито 4 поверхи цього дивовижного міста, але відомо, що в ньому щонайменше 10 поверхів, які сягають глибини на 40 метрів.

Стародавній Озконак забезпечений складною системою вентиляційних шахт та водяними колодязями. У підземному місті, за винятком житлових приміщень, залів, кухонь, складів, церков, була навіть виноробня, «басейн», гробниці, стійла для тварин. Вчені вважають, що у місті проживало близько 60 тисяч людей.

Одна з головних визначних пам’яток Озконака — кам’яні колеса — двері, які зачиняли входи та виходи у тунелі, захищаючи мешканців від нападу ворогів. Ці блоки схожі на величезні жорна, найбільші двері-колесо: 170 см в діаметрі, 60 см завтовшки і вагою 500 кг.

Дерінкую

Дерінкую – найбільше багатоярусне підземне місто Мідійської імперії, займає площу 2500 м², його глибина – 85 метрів. Історики вважають, що місто було збудовано у VII-VIII ст. до н. е. Комплекс складається із 13 ярусів і міг вмістити до 20 тис. осіб. У підземному місті розташовані кімнати, вентиляційні труби, каплиці та колодязі. Вертикальні вентиляційні шахти (загалом 52) служили мешканцям міста колодязями.

Дерінкую — лише частина колосального лабіринту, прихованого під Анатолійським плоскогір’ям. Дерінкую з’єднаний 8-км тунелем з Каймакли.

Каймакли

Каймакли — одне з найбільших підземних міст у долині Каппадокія. Місто служило притулком для ранніх християн, які рятувалися втечею від релігійних переслідувань та навал арабів. Каймакли складається з 8 поверхів і є системою тунелів і залів, видовбаних в м’якій вулканічній породі — туфі. Перший рівень був збудований ще хетами. Надалі, у періоди Римського і Візантійського правління площа штучних печер збільшувалася, що у результаті призвело до утворення підземного міста.

Поверхи пов’язані між собою вертикальними вентиляційними колодязями з водоймами на дні. За рахунок системи вентиляції у місті підтримувалася постійна температура +27С. Входи перекривалися за допомогою великих кам’яних дисків. У Каймакли могли ховатися близько 15 тис. осіб.

Хуашань. Китай

Гора Хуашань  заввишки 2160 метрів знаходиться на території провінції Шеньсі, одна з п’яти священних гір даосизму в Китаї. Печери Хуашань були виявлені випадково місцевими жителями, 1999 року почалося їх дослідження. Виявлено 36 печер, найбільша з яких на глибині 170 м досягає площі 12 600 м². Вік сталактитів у печерах – 1700 років. Усі печери мають штучне походження. У великих залах можна побачити кам’яні колони, басейни, мости через річку… Стіни рівні, на всіх поверхнях видно сліди зубила. Обсяги робіт колосальні, за приблизними підрахунками обсяг вилученої гірської породи становив 500 тис. м3.

Те, що печери були збудовані людьми, не викликає жодних сумнівів. Загадкою залишається те, куди поділися відвали, адже жодних слідів видобутої породи не виявлено і якими технологіями користувалися будівельники, якщо кут нахилу внутрішніх стін з точністю повторює зовнішній кут нахилу гори?

На вершині гори знаходяться кілька монастирів і до них вирізані сходи в скелі. У хроніках згадується, що китайські імператори приходили до Хуашань молитися богам.

Непал

Понад 10 тис. печер було виявлено у колишньому королівстві Мустанг у Північній частині Непалу. Вони вибиті в скелі, цим печерам тисячі років, але хто збудував цей печерний комплекс і як його творці добиралися на висоту понад 100 метрів вертикальної скелі, залишається загадкою.

На думку багатьох вчених, на планеті Земля існує єдина глобальна система підземних комунікацій, розташована на глибині від кількох десятків метрів до кількох кілометрів від поверхні землі, що складається з багатокілометрових тунелів, невеликих поселень та величезних міст із досконалою системою життєзабезпечення. Відкриття вчених за останнє століття підтверджують, що на Землі, вірніше, під землею в давнину існували загадкові цивілізації, про які з давніх-давен існують перекази і легенди.

Це свідчить про те, що на Землі задовго до появи людства існували цивілізації з високим рівнем технологій. Деякі дослідники вважають, що підземні міста і нині використовуються цивілізацією, що живе на Землі одночасно з нами?! Хто знає? Може бути!


Valentina Zhitanskaya

Моё имя Валентина Житанская. Сайт https://zhitanska.com/ создан 20.08.2009. На моём сайте вы найдете: * теории, гипотезы, мнения учёных и эзотериков о строении Вселенной, истории и будущем Земли; * о существование в прошлом на Земле высокоразвитых цивилизаций; * мифы и легенды древних народов; * эзотерические учения и тайные знания. * e-mail для контактов: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.