Древняя ИндияЦивилизации

Втрачені технології стародавньої Індії.


З давніх-давен Індія вважається найзагадковішою і наймістичнішою країною у світі. Ця країна вкрита щільною завісою таємниці. І в наші дні держава, з населенням у 1,4 млрд. осіб, підпорядкована якимось своїм, незрозумілим для європейців, духовним законам.

Унікальні технології стародавніх майстрів вражають та захоплюють. Стародавні будівельники застосовували невідомі нам технології, які включають як ручну, і машинну обробку. Ці знання та інструменти нині втрачені чи цілеспрямовано знищені цивілізацією, яка ними володіла.

Варангал – загадка часів. Кам’яні візерунки зниклої цивілізації

Варангал — невелике стародавнє місто на південному сході Індії, штат Теланган. З XII по XIV століття Варангал був столицею династії Какатіїв (1083 —1323 роки).

Форт Варангал — приголомшлива спадщина загадково зниклої цивілізації. Фантастичні кам’яні візерунки форту Варангал дивують дослідників. Чому це місце назвали форт – незрозуміло. Для фортифікаційного об’єкта не потрібні такі вправно виконані візерунки, геометричні орнаменти, квадратні отвори, внутрішні прорізи в кам’яних колонах… І чим їх могли так майстерно виконати? Чим можна вирізати в базальті отвори із прямими кутами всередині?

Стіни складені з величезних, майже ідеально відшліфованих блоків. Вражає велика кількість вишуканого різьблення по каменю та його бездоганне виконання. Площа покриття різьбленням колон із базальту величезна. На базальт нанесені складні орнаменти, кожен елемент є ідеальним, що вимагало від майстрів чималих зусиль і терпіння.

Складне і симетрично повторюване складне фігурне різьблення по каменю, в тому числі і за внутрішніми контурами, виконане начебто з однієї копії. Дрібні деталі різьблення відполіровані навіть гострими кутами. Цікаві мотиви різьблення: 8-кінцеві зірки і квіти лотоса, що розпускаються в них… Складно уявити, якими інструментами виконувалася найскладніше, фігурне різьблення по базальту.

Колони з базальту та рожевого граніту (або пісковика) дуже складної форми. З трирівневою структурою поличок, ідеально відшліфованою і навіть відполірованою поверхнею. Дослідники припускають, що це машинна обробка.

Якими секретами володіли майстри і що за інструменти були в їхніх руках? Невідомо… Цивілізація, яка мала ці знання, загинула, знищивши перед цим усі машини та інструменти.

Лев Яліс, відлитий з каменю, у храмі Утіракосамангай

Храм Утіракосамангай розташований в окрузі Раманатхапурам штату Тамілнад. Вважається, що храм побудували царі династії Пандья. Перші вожді держави Пандья правили своєю країною з давніх-давен. Країна Пандья згадується в ряді греко-римських джерел (ще в IV столітті до н.е.) та указах імператора держави МауріївАшока (III століття до н. століття до н.е.)

Біля входу до храму знаходиться статуя шаблезубого лева Ялі, прикрашена різьбленням по каменю. Усередині пащі гранітного лева Ялі знаходиться кам’яна куля ідеальної сферичної форми з оніксу. Цю кулю можна катати, можна обертати, але її не можна витягнути з пащі лева!?

Дослідник стародавньої історії Індії, відомий своїми новаторськими теоріями, Правен Мохан, показав наочно унікальність технології виготовлення статуї Ялі.

Стародавня статуя лева Ялі виконана із цілісного шматка граніту, а куля в пащі лева – з оніксу. Куля за розміром більша, ніж отвір у пащі лева, тому витягнути її неможливо. Але як кулю, зроблену з оніксу, помістили всередину гранітної статуї? Praveen Mohan висуває версію застосування технології плавлення породи.

Храм Рамаппа та технологія плавки базальту

Неподалік Варангала, у селі Палампет, знаходиться індуїстський храм, присвячений богу ШивіХрам Рамаппа, побудований, згідно з написом у храмі, в 1213 р. н.е. за правління царя Какатії Ганапаті Дева (1199—1262). Храм Рамаппа відомий своєю архітектурною досконалістю і вважається одним із найкращих середньовічних храмів Південної Індії. Храм височить на платформі у формі зірки заввишки 1,8 метра та споруджений із червоного пісковика. Зал перед святилищем прикрашений численними колонами з вишуканим різьбленням.

Круглі колони зовні храму мають великі кронштейни із чорного базальту. Вони вирізані у вигляді міфічних тварин, танцівниць чи музикантів і є шедеврами мистецтва Какатія.

Барельєфи виконані із цілісного шматка базальту. Однак, якщо стукати по фігурках танцівниць у різних місцях, можна почути різноманітні музичні ноти. Це свідчить, що скульптури виготовлені з базальту, має різну щільність. Фахівці стверджують, що при механічній обробці матеріалу не можна досягти різної щільності ділянок виробу. Щільність базальту можна змінити лише при його плавленні та заливанні розплаву у різні форми. Чи могли таку технологію мати стародавні скульптори, адже температура плавлення базальту – близько 1450°!?

На декорованій стелі унікальна деталізація зображень, при тому, що при будівництві храму Рамаппа скульптори працювали не з м’яким мильним каменем, а з твердим базальтом, який є одним із жорстких каменів і може бути розрізаний лише сучасною алмазною машиною. А як це зробили давні майстри 800 років тому?

Кам’яні ланцюги індійських храмів

Однією з таємниць стародавньої Індії є місто Канчіпурам (Канчі) — стародавній релігійний та культурний центр Південної Індії, названий «містом тисячі гопур».

Час заснування Канчипурама втрачається у темряві століть. Про стародавнього Канчіпурама захоплено відгукувався ще Сюаньцзан — китайський буддійський чернець і філософ часів династії Тан. Протягом півтора тисячоліття Канчипурам слугував столицею тамільських династій Паллавів та Чола.

Головний храм Канчіпурамухрам Варадхараджа — одне з трьох основних святилищ Вішну на півдні Індії. Місце вважається настільки святим, що вхід до храму дозволено лише індусам. Відмінною особливістю храму Варадхараджа є величезні кам’яні ланцюги, вирубані (висічені) … з цільного каменю! Ланцюги звисають з колон величезної відкритої зали — мандапи.

Кам’яні ланцюги — одна з таємниць стародавньої Індії. Хто, коли, як, і головне, за допомогою чого зміг виконати цю роботу — вирубати ланцюги з цілісного каменю, залишається загадкою! Нічого подібного ніде у світі більше немає. Ланцюги з цілісних кам’яних блоків зустрічаються лише в Індії! Якими секретами володіли а стародавні майстри і що за інструменти були в їхніх руках? Невідомо…

Фахівці переконані, що машинні технології в стародавній Індії – це не вигадка. Вони справді існували, але з якихось причин були втрачені…

Продовження у статті: «Втрачені технології древньої Індії. Частина II»


Valentina Zhitanskaya

Моє ім'я – Валентина Житанська. Сайт https://zhitanska.com/ створено 20.08.2009 року. На моєму сайті ви знайдете: * теорії, гіпотези, думки вчених та езотериків про будову Всесвіту, історію та майбутнє Землі; * про існування у минулому на Землі високорозвинених цивілізацій; * міфи та легенди стародавніх народів; * езотеричні вчення та таємні знання. * e-mail для контактів: [email protected]

Добавить комментарий