Народы древнего мираВсемирная история

Затонулі міста стародавнього світу.


  • Дварака. Індія.
  • Геракліон. Єгипет
  • Ши Чен. Китай
  • Самабах. Гватемала
  • Палац Клеопатри. Єгипет

З часу написання діалогів давньогрецького філософа Платона «Тімей» і «Критій» минуло 2400 років, а людство, як і раніше, мріє знайти міфічну Атлантиду — легендарну землю, яка опустилася на морське дно близько 11,5 тисячі років тому.

Дев’ять тисяч років лежать між епохою Платона та часом Атлантиди. За цей час спогади про протоцивілізацію злилися з пізнішими даними про загибель держав та материків. Під товстим шаром мулу дрімають архітектурні пам’ятки стародавніх цивілізацій та імперій. Морські глибини сповнені руїн абсолютно реальних міст, деякі з них колись знищили під своїми уламками тисячі людей, інші були залишені і забуті. Багато руїн досліджені та охороняються ЮНЕСКО, більшість же тисячоліттями чекають свого часу.

Дварака. Камбейська затока. Індія

В індуїстській міфології Дварака – столиця царства Крішни, де жили племена ядавів. Коли Крішна вирішив залишити колишню столицю Матхуру, він наказав збудувати нове місто. Двараку звели за одну ніч, проіснувала вона близько 10 тисяч років. А за сім днів після смерті Крішни місто поглинуло море.

Археологи довели, що легенда має історичну основу – на дні Аравійського моря, на глибині 40 метрів під водою у Камбейській затоці, було виявлено залишки стародавнього міста. Затонулий місто Крішни у 1982 році виявив індійський археолог доктор С. Р. Рао. Ця знахідка змусила археологів переглянути часові рамки існування цивілізації у цьому регіоні. Вік виявлених на дні моря артефактів датується 1500 до н.е. Імовірний вік міста варіюється в різних джерелах від 2 до 10 тисяч років!

Проведені акустичні дослідження показали, що місто зберегло чіткі геометричні форми. Внаслідок розкопок знайшли стіни, бруковані плитами дороги, виготовлені з вапняку скульптури. У манускриптах місто називали «казковим королівством».

Загибель міста Крішни була спричинена хвилею цунамі величезної сили, що призвело до зміни русла річки Гоматі. Геологічні дослідження і дані аерофотозйомки підтвердили, що кілька тисяч років тому в цьому районі дійсно сталося затоплення великих територій внаслідок природної катастрофи. За легендою, Дварака йшла під воду шість разів, а сучасне індійське місто – сьоме, побудоване на цій території.

Геракліон. Єгипет

За переказами, Геракліон був заснований Александром Македонським у 331 році до н.е. Це було багате місто, яке втратило свій вплив після зведення Олександрії. Цей важливий для Єгипту порт був відомий серед греків, як Геракліон, а серед стародавніх єгиптян як Тоніс. Саме у Геракліоні була коронована цариця Клеопатра.

Колись Геракліон знаходився на північному узбережжі Єгипту і вважався одним із найважливіших портових міст Середземномор’я. Сьогодні це місто лежить на морському дні затоки Абу-Кір, на 50-метровій глибині.

Геракліон був виявлений одним із найзнаменитіших археологів підводного світу Франком Годдіо у 2000–2001 роках. Спільно з археологами Франції, Америки та Єгипту, Франком Годдіо було проведено підводні археологічні розкопки, обстежено близько 500 кв. км. площі. Шість років провели археологи, досліджуючи води бухти Абу-Кір. І лише влітку 2012 року Франк Годдіо оголосив, що він виявив залишки міста, які, на його думку, належать Геракліону, ним було знайдено чорну гранітну плиту, на якій було висічено «Геракліон». Так було підтверджено реальне існування стародавнього міста Геракліона, яке досі вважалося міфічним.

Місто Геракліон лежить на дні моря під шаром піску протягом багатьох століть. Усі артефакти чудово збереглися, незважаючи на перебування під водою протягом двох тисяч років. Знахідки в Геракліоні вразили археологів. Серед знахідок: золоті сережки, браслети, шпильки, кільця, гребені, грецький кубок, курильниця, сотні монет, гранітні колони королівського палацу з єгипетськими та грецькими написами, сфінкси, статуя богині Ісіди, 700 якорів, понад 300 статуеток. На відстані 6 км від берегової лінії Єгипту група Франко Годдіо знайшла місце, де розташовувалася гавань Геракліона, у якій зараз знаходяться уламки 64 єгипетських кораблів.

Наукові суперечки про причини загибелі Геракліона продовжуються досі. Археологи та геологи шукають відповідь на запитання: чому місто Геракліон опинилося на дні моря? Можливо, причиною тому був підводний землетрус, який струснув узбережжя острову Крит вранці 21 липня 365 н. е.?

Палац Клеопатри. Єгипет

Біля берегів Олександрії, міста Александра Македонського, лежать руїни, які колись були, як передбачається, палацом цариці Клеопатри. Розкопки стародавнього міста, звідки остання цариця з роду Птолемеїв правила Єгиптом, вела команда підводних археологів під керівництвом Франка Годдіо.

Після смерті Клеопатри її палац був описаний давньогрецьким географом Страбоном, але близько 400 років по тому він був зруйнований сильним землетрусом, при якому більша частина міста поринула в море. Палац, за словами Страбона, розташований на острівці Антиродос в Олександрійській бухті, наразі знаходиться на глибині близько 50 метрів.

Восени 1998 року з дна підняли півтораметрову статую Ісіди з чорного граніту. Богиня тримає на руках сина Гора. Також у товстому шарі мулу знайшли гранітного сфінксу вагою близько 400 кг, його обличчя має портретну схожість із батьком Клеопатри — царем Птолемеєм XII. Обидві статуї, яким близько 2000 років, є свідченнями на користь версії Страбона.

Ши Чен. Китай

Озеро тисячі островів Цяньдаоху, на дні якого спочивають старовинні міста, — штучна водойма у китайській провінції Чжецзян. Озеро було створено після завершення будівництва гідроелектростанції на річці Ксіньянь у 1959 році. 1078 великих і кілька тисяч дрібних островів розташовані на озері площею 573 км².

В результаті будівництва гідроелектростанції було затоплено місто Ши Чен — Місто Лева, засноване 1300 років тому. Перше підводне дослідження затопленого міста відбулося 2001 року, коли серед руїн було виявлено близько 260 арок.

Розмір Міста Лева – 62 футбольні поля. Сьогодні місто знаходиться під водою на глибині 26-40 метрів і досить добре збереглося. Унікальна архітектура міста включає будівлі, що датуються династіями Мін та Цін.

Самабах. Гватемала

Місто Самабах лежить на глибині красивого озера Атітлан, оточеного трьома вулканами. Довгі роки старовинне місто майя Самабах вважалося легендою, допоки в одному з озер Гватемали не було виявлено його руїн. Місто знаходилося на невеликому пагорбі, порізаному терасами. Його вік попередньо оцінений більш ніж у 2 тис. років — будівлі міста відносяться до докласичного періоду майя (2500 до н.е. — 200 р. н.е.). На глибині 30 м дослідниками було виявлено сім груп житлових будинків та церемоніальні будови, численні вироби з кераміки. Місто було релігійним центром майя.

Самабах було виявлено археологом і дайвером Роберто Самайоа. Самабах – сучасне ім’я, а за часів свого розквіту цей населений пункт носив ім’я Солола. Знайдена кераміка свідчить, що мешканці покинули будинки поспіхом. Вчені припускають, що місто пішло на дно озера Атітлан внаслідок вулканічної діяльності.

Продовження у наступній статті «Затонулі міста стародавнього світу» — частина II.


Valentina Zhitanskaya

Моё имя Валентина Житанская. Сайт https://zhitanska.com/ создан 20.08.2009. На моём сайте вы найдете: * теории, гипотезы, мнения учёных и эзотериков о строении Вселенной, истории и будущем Земли; * о существование в прошлом на Земле высокоразвитых цивилизаций; * мифы и легенды древних народов; * эзотерические учения и тайные знания. * e-mail для контактов: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.