Древний ЕгипетЦивилизации

Загадки та таємниці Стародавнього Єгипту. Частина VI. Храм Едфу.


Продовження статті «Загадки та таємниці Стародавнього Єгипту. Слідами високорозвинених цивілізацій».

ХРАМ ЕДФУ

Я та Сергій у Храмі Хора (Гора). Едфу. 1 листопада 2014

Храм в Эдфу — один з храмів Єгипту, які найбільше добре збереглися. Храм вважається другим за величиною храмом після Карнакського комплексу. Він був побудований за доби правління Птолемеїв і присвячений Гору — богу з головою сокола. Будівництво йшло у 237-57 роках до н.е.

Я та Сергій у Храмі Хора (Гора). Едфу. 1 листопада 2014

Храм був споруджений на місці ще давнішого храму Тутмоса III, збудованого Імхотепом — першим жрецем-зодчим. Наступники Евергета, до Клеопатри VII, останньої цариці Єгипту, продовжували будівництво цього храму. Легенда свідчить, що храм побудований на тому місці, де Гор помстився Сету за смерть свого батька Осіріса.

МІФОЛОГІЯ

«Ісіда зачала Гора від мертвого Осіріса, вбитого богом пустелі Сетом, його братом. Вийшовши вглиб болотистої дельти Нілу, Ісіда народила і виховала сина Гора, який змужнівши, у суперечці з Сетом домагається визнання себе єдиним спадкоємцем Осіріса.

У битві з Сетом, вбивцею свого батька, Гор зазнає поразки — Сет вирвав у нього око, чудове Око, проте потім Гор здолав Сета і позбавив його чоловічої гідності.

Своє чудове Око Гор дав проковтнути батькові, і той ожив. Після перемоги над Сетом, око Гора виросло знову. Воскреслий Осіріс передав свій трон у Єгипті Гору, а сам став царем потойбічного світу».

Око Гора, зцілене богом Тотом, стало могутнім амулетом, який носили єгиптяни — фараони і простий люд.

Літографія, зроблена в XIX столітті, зображує храм Едфу, засипаний піском

За півтора тисячоліття запустіння храм було поховано під 12-метровою товщею піску та річкових наносів Нілу. У 1798 році французька експедиція, що прибула до Єгипту з Наполеоном, бачила тут верхівки пілонів, що стирчали з піску. Розчищати храм від пісків почав єгиптолог Огюст Мариєтт у 1860 році.

Храм в Едфу — один із найперших храмів стародавнього масонського братства, побудований жрецями зоряного культу, які прийшли в долину Нілу з півдня, заснувавши таємне братство, що іменувалося «послідовниками Гора» або «ковалями». Їхні нащадки досі проживають у долині Нілу.

Ці племена входять у таємне братство, іменоване «ковалями», їх головним божеством – є Хор з Едфу – Гор-Бехутет – Великий бог півночі та півдня – «Великий майстер обробки металу» – «Великий Вождь молота».

Реконструкція Храму Едфу

Дослідники історії Стародавнього Єгипту вважають, що основоположником створення групи «Незалежних мулярів» був архітектор Імхотеп. Імхотеп збудував перший масонський храм в Едфу і першу ступінчасту єгипетську піраміду в Саккарі — усипальницю фараона Джосера.

Зберігаючи приналежність до давньогрецьких богів, «Незалежні муляри» поклонялися єдиному богу, якого називали «Великим Архітектором Всесвіту». Поступово народилася і символіка «Незалежних мулярів» Імхотепа: фартух муляра, камінь, молот, піраміда з всевидячим оком, Фенікс, Сфінкс, числа 3, 7, 13, 33 (кількість людей, що утворює певне коло сили) та інші.

Знак пентаграми, що став популярним у «Вільних мулярів», — рівнокутна п’ятикутна зірка — був одним із символів у «Незалежних мулярів». У Стародавньому Єгипті зіркою у колі позначали царство Дуат, як царство перероджень людських душ.

Загальноприйнятим символом масонів є трикутник, всередині якого зображується відкрите око — «Променева Дельта» — око давньоєгипетського бога Гора.

В храмі Едфу є безліч прихованих галерей (крипт) і унікальних розписів і барельєфів, що добре збереглися. Тут видно різні методи обробки каменю. Стіни храму в Едфу списані численними текстами, названими «Тексти будівельників», що оповідають часи, коли Єгиптом правили боги.

Захарія Сітчин вважав, що одне із зображень на стінах храму в Едфу означає не що інше як НЛО — космічний корабель богів. Наш гід сказав, що цей знак означає жертовний стіл, а перевернутим знак означає золото.

Підлоги та стіни храму виконані у стилі «полігональної кладки», блоки полігональних підлог містять так звані «шашки» — дивні артефакти, призначення яких не зрозуміло.

На стінах храму, на різній висоті, трапляються сліди зубил, складається враження, що хтось завзято псував стародавні пам’ятники. Видно різницю технологій нанесення барельєфів.

Прохід у західній стіні храму Едфу веде до коридору з барельєфами перемоги Хора над Сетом. Барельєфи зображають містерії, що виконувались у ритуальних сценах фестивалю. Містерії Осіріса розігрувались у храмі щорічно, на двадцять перший день другого місяця сезону зими, у першій половині січня, коли статуя Хатхор з Дендери піднімалася річкою на човні в Едфу, щоб приєднатися до її чоловіка Хора.

Оскільки єгипетські жреці повинні були дотримуватися таємниці, описи цих містерій не збереглися. Містерії розігрувалися посвяченими, все, що було пов’язане з храмовими секретами, ретельно охоронялося. Найдавніші написи на стінах храму Едфу закликають зберігати побачене потай.

Єгипет — батьківщина стародавніх містерій. Міф про Ісіду, Осіріса і Гора багато дослідників називають Біблією єгиптян.

Міфи ініціювалися і впроваджувалися в масову свідомість кастою посвячених жреців, які зберігали стародавнє знання. Багато текстів на папірусах і стародавні настінні написи свідчать про те, що ритуал поклоніння Ісіді та Осірісу був для єгиптян священним.

Продовження у статті Загадки та таємниці Стародавнього Єгипту. Частина VII. Абу-Сімбел.


Valentina Zhitanskaya

Моё имя Валентина Житанская. Сайт https://zhitanska.com/ создан 20.08.2009. На моём сайте вы найдете: * теории, гипотезы, мнения учёных и эзотериков о строении Вселенной, истории и будущем Земли; * о существование в прошлом на Земле высокоразвитых цивилизаций; * мифы и легенды древних народов; * эзотерические учения и тайные знания. * e-mail для контактов: [email protected]

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.